VVKT: neįrodyta, kad vakcinos nuo COVID-19 ligos turi neigiamos įtakos vaisingumui
Mokslas ir sveikata 08 07 2021 331 peržiūros

VVKT: neįrodyta, kad vakcinos nuo COVID-19 ligos turi neigiamos įtakos vaisingumui

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) teigia pastaruoju metu iš gyventojų gaunanti nusiskundimų dėl įvairiais būdais platinamos informacijos apie tai, kad COVID-19 vakcinos neva kenkia moterų vaisingumui. Prisidengiant tam tikrų specialistų pavardėmis, yra teigiama, kad vakcinos nuo COVID-19 ligos neva yra sukurtos genų inžinerijos pagrindu, kad sutrikdo vaisingumo procesą, skatina persileidimus, o vykdydami masines skiepijimo programas, pasmerkiame save išnykimui.

Kaip teigia VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja dr. Rugilė Pilvinienė, visos Europos Sąjungoje registruotos vakcinos nuo COVID-19 ligos yra ištirtos ikiklinikiniais ir klinikiniais tyrimais. Tiek šių vakcinų, tiek bet kokio kito vaisto toksiškumas vertinamas ikiklinikinių tyrimų (t. y., tyrimų, atliekamų su gyvūnais) metu.

„Kuriant vakcinas nuo COVID-19 ligos, be bendrojo toksiškumo tyrimų, buvo atlikti poveikio reprodukcijai (t. y., dauginimuisi) ir vystymuisi tyrimai. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo toksinio poveikio nėštumui, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė. Vakcinų sudėtyje esančios medžiagos nesąveikauja su žmogaus DNR ir nesukelia genetinių pokyčių, nes nepatenka į ląstelės branduolį, kuriame yra DNR. Kitaip tariant, nėra biologinio mechanizmo, dėl kurio galėtų pasireikšti DNR pažaida ar kokios nors mutacijos. Tai yra labai svarbus argumentas, kuris turėtų nuraminti jaunus žmones, besibaiminančius dėl savo reprodukcinės funkcijos ateityje“, – VVKT pranešime cituojama dr. R. Pilvinienė.

Logopedo paslaugos vaikams ir suaugusiems. Logopedė Vilma Balčiūnienė.
Tel. 8-615-81725.

Подробнее

VVKT taip pat primena, kad sprendimas dėl vakcinos vartojimo nėščiosioms ir žindyvėms turėtų būti priimtas tik pasikonsultavus su sveikatos priežiūros specialistu ir įvertinus skiepijimosi naudą bei riziką.


ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта