Vyriausybė į mokyklas leido sugrįžti abiturientams, nustatė brandos egzaminų vykdymo tvarką
Lietuva ir Baltijos šalys 16 04 2021 157 peržiūros

Vyriausybė į mokyklas leido sugrįžti abiturientams, nustatė brandos egzaminų vykdymo tvarką

Vyriausybė ketvirtadienį surengtame posėdyje apsisprendė dėl karantino pokyčių švietimo srityje. Ministrų Kabinetas nutarė nuo gegužės 3 d. į mokyklas sugrąžinti abiturientus bei apsisprendė dėl brandos egzaminų vykdymo tvarkos.

„Ugdymas baigiamosios klasės mokiniams bus vykdomas mišriu būdu. (...) Ne mažiau  nei 50 proc. numatyto ugdymo proceso laiko turėtų būti organizuojama kasdieniu būdu, t.y. klasėse“, – Vyriausybės posėdyje teigė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Vyriausybė posėdyje nusprendė nuo gegužės 3 d. į mokyklas leisti sugrįžti abiturientams. Vyriausybės sprendimu, ugdymas vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams bus vykdomas mišriu būdu švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka bei užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos sąlygas.

Nuo balandžio 19 d. taip pat leista padidinti konsultacijose galinčių dalyvauti abiturientų skaičių iki 10 mokinių.

„Grupė yra didinama iki 10 (abiturientų - ELTA), bet iki gegužės 3 d. Kadangi nuo gegužės 3 d. jau visi abiturientai visoje Lietuvoje yra grąžinami į mokyklas, tai šis punktas, šis apribojimas nustos galioti“, – paaiškino ministrė.

J. Šiugždinienės teigimu, 5-11 klasių moksleiviai į mokyklas galėtų sugrįžti, jeigu abiturientų sugrįžimas prie kontaktinio ugdymo būtų sėkmingas.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

„Stebime situaciją ir turime dvi savaites išsibandyti, kaip mums seksis susitvarkyti su abiturientų grįžimu ir pajėgumais testuoti, nes jie dabar labai stipriai išauga. Tikrai nepamiršome 5-8 klasių, nepamiršome ir 8-11 klasių. Ir jeigu matysime, kad susitvarkome, tai galėsime galvoti apie atidarymą ir šių klasių, nes joms dar lieka mokytis beveik du mėnesiai, šios klasės mokslo metus baigia birželio pabaigoje“, – akcentavo J. Šiugždinienė.

Vyriausybės sprendimu, brandos egzaminai ar jų dalys bus vykdomi patalpose ne daugiau kaip 10 kandidatų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą, arba 11-50 kandidatų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir užtikrinant 10 kvadratinių metrų patalpos plotą vienam asmeniui.

Taip pat nuspręsta, kad mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių dėl kurtumo, vidutinio, žymaus, labai žymaus klausos sutrikimo ar kochlearinio implanto, visiško aklumo, aklumo su regėjimo likučiu, silpnaregystės, laisvės atėmimo vietose veikiančių mokyklų (skyrių) mokiniams pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas ar jo dalis vykdoma, kai patalpose yra ne daugiau kaip 10 mokinių, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Visgi sudaryta galimybė patikrinimuose dalyvauti ir 11- 50 mokinių, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir užtikrinant 10 kvadratinių metrų patalpos plotą vienam asmeniui.

Vyriausybė ketvirtadienį apsisprendė karantiną Lietuvoje pratęsti iki gegužės 31 d.

ELTA

Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko
Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko

Atsisveikinimas vyksta šiandien, gegužės 12 d., iki 19.00 val. salėje „Tadora“

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта