Vyriausybės pasitarime pritarta šių metų studijų finansavimo planui
Lietuva ir Baltijos šalys 15 04 2019 47 peržiūros

Vyriausybės pasitarime pritarta šių metų studijų finansavimo planui

Vyriausybė patvirtino išankstinius šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas skaičius. Numatoma, kad 2019 m. valstybės lėšomis į aukštąsias mokyklas bus priimta 13 tūkst. pirmakursių: iš jų 7,7 tūkst. į universitetus, 5,3 tūkst. į kolegijas. Tai dešimtadaliu daugiau nei buvo priimta pernai. 

Matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos ir technologijos mokslų studijoms universitetuose ir kolegijose skiriama 5555 valstybės finansuojamos vietos, verslo ir viešajai vadybai - 1665, sveikatos mokslams - 1358, socialiniams mokslams - 1285, humanitariniams mokslams - 1080, menams - 637, ugdymo mokslams - 465, veterinarijos ir žemės ūkio mokslams - 414, gyvybės mokslams - 262, teisei - 225, sportui - 75 valstybės finansuojamos studijų vietoms. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rems tiksliųjų mokslų bakalauro studijas tiems studentams, kurie nepateks pagal numatytas kvotas.

Po Vyriausybės pasitarimo premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad pavyko rasti konsensusą svarbiausiais studijų finansavimo klausimais.

„Pritarėme planui, nes buvo surastas kompromisas su visais poreikiais tarp ministerijų. Kai kurios ministerijos yra labai svarbų žingsnį padariusios ir prisijungusios. Jos ir finansuos pačios, jeigu reikės, bus trūkstamas krepšelių kiekis. Rezidentų klausimas yra išspręstas“, - sakė premjeras S. Skvernelis.

Nuspręsta ir dėl pedagogų rengimo. Juos rengs trys centrai: Vilniaus universitetas (VU), Šiaulių universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), tačiau pereinamuoju laikotarpiu jie dar galės sudaryti sutartis su kitais universitetais, kurie turi pedagogų rengimo bazę.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pabrėžia, kad kaip reglamente yra numatyta ir įtvirtinta, centrai sudarė sutartis su kitomis aukštosiomis mokyklomis, kurios irgi turi potencialą, bendradarbiaudamos taip pat dar gali rengti pedagogus. 

„Konkrečiai tai Klaipėdos universitetas su VDU, ten vaikystės pedagogikos programa yra būtent VDU registruota. Taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademija su Vilniaus universitetu. (...) Tie trys centrai rengs apie 320 vietų universitetinių studijų ir Vilniaus kolegija 145 šokio pedagogika bei 130 priešmokyklinio, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo“, - sakė A. Monkevičius.

Pasak jo, kokio universiteto diplomą gaus absolventai, priklausys nuo susitarimų tarp universitetų ir nuo to, kurio universiteto yra konkreti programa.

Pagal studijų planą taip pat numatoma, kad šiemet magistrantūros studijoms skiriamos 3772 studijų vietos, pedagogų profesinėms studijoms - 185, doktorantūros studijoms - 475, rezidentūrai - 391 studijų vieta. 

Planuojant priėmimą į valstybės finansuojamas vietas atsižvelgiama į šalies ūkio poreikius, absolventų įsidarbinimo rodiklius, socialinių partnerių, darbdavių siūlymus. 

Šių metų priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose planas rengiamas atsižvelgiant į tai, kiek 2018 m. suplanuotų vietų buvo užpildyta. 2018 m. į aukštąsias mokyklas priimta 11,7 tūkst. pirmakursių: 6,9 universitetuose ir 4,8 tūkst. kolegijose.

ELTA

AKTUALU. VMI jau grąžino apie 14,9 mln. eurų GPM permokų
AKTUALU. VMI jau grąžino apie 14,9 mln. eurų GPM permokų

Suskubusiems gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijas už praėjusius metus pateikti laiku ir norintiems susigrąžinti permokas jų jau grąžinta 14,9 mln. eurų. Tačiau beveik pusės tų, kurie deklaracijas pateikti privalo, - dar laukiama

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта