Vyriausybės prašoma įvardyti aiškius kriterijus, pagal kuriuos Lietuvoje bus atšauktas karantinas
Lietuva ir Baltijos šalys 18 05 2020 514 peržiūros

Vyriausybės prašoma įvardyti aiškius kriterijus, pagal kuriuos Lietuvoje bus atšauktas karantinas

Opozicinės Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė oficialiai kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydama konkrečiai įvardyti, remiantis kokiais kriterijais planuojama atšaukti prieš daugiau nei 2 mėnesius visoje šalyje įvestą karantiną.

„Tikrai nesinorėtų, kad karantinas iš medicininės sąvokos, virstų į politinę ar net anekdotinę, kuomet klausiant kada baigsis karantinas, atsakoma – o kada reikia, kad baigtųsi. Prielaidų, kad karantinas gali būti panaudotas valdžiai stiprinti, neslepia ir patys valdantieji. Štai prieš savaitę sveikatos apsaugos ministras viešai pasamprotavo, kad karantinas gali trukti net iki rudens, nes citata: „Karantinas yra labai svarbus kaip teisinis režimas“. Demokratinėje valstybėje tokias galimas manipuliacijas būtina stabdyti nedelsiant, todėl ir kreipiausi į dabartinio karantino paskelbėjus, prašydama nurodyti konkrečius kriterijus, remiantis kuriais planuojama atšaukti visos šalies viešąjį gyvenimą reguliuojantį statusą“, – teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkė ir frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

Parlamentarė prašo nurodyti Valstybės ekstremalių situacijų centro numatytus kriterijus, kuriuos išpildžius Lietuvoje bus oficialiai atšauktas karantino režimas. Taip pat prašoma paaiškinti kuo remiantis yra pasirinkti būtent šie kriterijai.


ELTA

Gamybos įmonė siūlo darbą
Gamybos įmonė siūlo darbą

Įmonė ieško buhalterės ir pardavimo vadovo/marketingo specialisto

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта