Į apyvartą išleidžiamos Lietuvos krepšinio 100-mečiui skirtos monetos
Įdomu žinoti 21 04 2022 354 peržiūros

Į apyvartą išleidžiamos Lietuvos krepšinio 100-mečiui skirtos monetos

Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Lietuvos krepšinio 100-mečiui. Nacionalinėje naujosios monetos pusėje – Lietuvos žemėlapio kontūras, pavaizduotas kaip krepšinio aikštelė. Monetos išleidžiamos 750 tūkst. vnt. tiražu, jomis bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse, pažymima Lietuvos banko pranešime.

„Krepšinio šimtmečiui skirta moneta tiek mums, tiek europiečiams primins, koks svarbus Lietuvai yra krepšinis. Tai daugiau nei sportas ar laisvalaikio praleidimo būdas. Tai ir mūsų tautinės tapatybės, ir mūsų kultūros dalis – vienas iš mus vienijančių dalykų. Turbūt nerastume rajono ar kiemo, kuriame nėra tikros ar improvizuotos krepšinio aikštelės. Simboliškai galime sakyti, kad visa Lietuva yra viena didelė krepšinio aikštelė, moneta tai ir atspindi“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta. Naują monetą jis pristatys penktadienį, balandžio 22 d., Lietuvos krepšinio namuose vyksiančiame Lietuvos krepšinio šimtmečio minėjimo renginyje.

Pirmosios oficialios krepšinio rungtynės Lietuvoje, Kaune, buvo sužaistos prieš 100 metų – 1922 m. balandžio 23 d.

Kartu su moneta išleidžiamoje el. skrajutėje aktualijų laidų bei laidų apie sportą kūrėjas ir vedėjas Ignas Grinevičius rašo, kad „krepšinis tapo viena iš tautinio atgimimo priežasčių, kai devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Kauno „Žalgirio“ laimėjimai prieš Maskvos CSKA lietuvių tautos sąmonėje buvo suvokti kaip Lietuvos pergalės“.

Tai ne pirmosios Lietuvos banko monetos, skirtos krepšiniui, primena Lietuvos bankas. Krepšinis įamžintas 1996 m. Atlantos olimpinėms žaidynėms skirtoje kolekcinėje sidabro monetoje, 2011 m. aukso ir spalvotųjų metalų monetose, išleistose Lietuvoje vykusio Europos krepšinio čempionato proga.

АВТОРЕМОНТ, КВАЛИФИЦИРОВАННЫЕ СПЕЦИАЛИСТЫ!

Полный технический осмотр. Автоэлектрика. Ремонт моторов. Дизельная аппаратура. Ремонт подвески, трансмиссии и тормозной системы. Компьютерный стенд развал-схождения.

http://faza.lt

Подробнее

2 eurų proginės monetos nacionalinės pusės autorius – dailininkas Egidijus Rapolis. Monetos bendroji pusė tokia pati kaip apyvartinių monetų, jos autorius – Luc Luycx.

Monetos briaunoje užrašas: LAISVĖ*VIENYBĖ*GEROVĖ.

Krepšinio 100-mečiui skirta moneta išleidžiama 750 tūkst. vnt. tiražu, iš jų 7 500 vnt. – BU kokybės specialioje numizmatinėje pakuotėje, jas kolekcininkai jau galėjo įsigyti išankstinio pardavimo Lietuvos banko el. parduotuvėje metu. Įprastos kokybės monetos keičiamos už nominalą Lietuvos banko kasose. Monetos gyventojų pinigines pasieks ir per prekybos vietas, bus naudojamos kasdieniams atsiskaitymams.


ELTA

G. Skaistė: numatomi dovanų iš artimųjų asmenų ribojimai, GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms atsisakymas
G. Skaistė: numatomi dovanų iš artimųjų asmenų ribojimai, GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms atsisakymas

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad pastebėjus tam tikrą piktnaudžiavimą yra siūloma riboti dovanas iš artimųjų asmenų

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта