Į Lietuvą per ES vykstantiems Rusijos piliečiams – sugriežtinta kontrolė
Lietuva ir Baltijos šalys 19 09 2022 328 peržiūros

Į Lietuvą per ES vykstantiems Rusijos piliečiams – sugriežtinta kontrolė

Nuo pirmadienio į Lietuvą per Europos Sąjungos išorės sieną atvykstantiems Rusijos Federacijos piliečiams taikoma sugriežtinta kontrolė. Sprendimą griežtinti Rusijos piliečių atvykimo kontrolę Lietuva priėmė kartu su Latvija, Estija bei Lenkija.

Tokių patikrinimų metu sprendžiant dėl Rusijos piliečių įleidimo į Lietuvą VSAT pareigūnai turės įsitikinti, ar keliautojai atitinka Vyriausybės patvirtintus kriterijus ir ar nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams, kaip numatyta Šengeno sienų kodekse.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, tai – nacionalinio saugumo interesų padiktuotas sprendimas.

„Šių priemonių mus verčia imtis neprognozuojamas ir agresyvus Rusijos elgesys, negalime rizikuoti savo šalies gyventojų saugumu. Rusijos valdžios veiksmai bei kaimyninės šalies gyventojų apklausos, liudijančios, kad didelė dalis Rusijos piliečių remia Rusijos agresiją Ukrainoje, verčia itin rimtai vertinti ne tik Rusijos valdžios veiksmus Ukrainoje, bet ir tiesioginę grėsmę bei galimas rizikas Lietuvos nacionaliniam saugumui. Tikėtina, kad tarp karą Ukrainoje palaikančių Rusijos piliečių yra asmenų, kurie gali tyčia kenkti ir mūsų šalies saugumui, todėl mūsų žinia labai aiški – rūpindamiesi savo žmonių saugumu naudosime visas turimas saugumo stiprinimo priemones, viena jų – nepaprastosios padėties galiojimo metu Rusijos piliečiams taikysime sugriežtintas pasienio patikros procedūras“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad per Šengeno išorės sieną į Lietuvą bus įleidžiami tik Rusijos piliečiai ir jų šeimos nariai dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, tarptautinius pervežimus vykdančių ekipažų ir įgulų nariai, tranzitu per Lietuvą vykstantys Rusijos diplomatai, asmenys, turintys ES valstybės išduotą leidimą gyventi, taip pat ilgalaikę Šengeno valstybių nacionalinę vizą ar supaprastinto tranzito dokumentą turintys Rusijos piliečiai.

Krovinių pervežimas Visagine ir visoje Lietuvoje.
Užnešame ir išnešame daiktus, baldus, išvežame statybines ir kitas šiukšles ir t.t.
Tel.+370-628-14441, +370-625-45777
Грузовые перевозки по Висагинасу и всей Литве.
Заносим и выносим крупногабаритные вещи, вывозим строительный мусор и т.д. Тел. +370-628-14441, +370-625-45777

Подробнее

Vidaus reikalų ministerija pabrėžia, kad Lietuva ir toliau dės visas pastangas, kad prieš režimą kovojanti bei taikios kaimynystės siekianti Rusijos pilietinė visuomenė galėtų atvykti ir gauti saugų prieglobstį Lietuvoje.

Nuo rugsėjo 19 d. 24 val. iki pirmadienio ryto 9 val. į Lietuvos Respublikos teritoriją pasieniečiai neįleido 11 Rusijos Federacijos piliečių.

Šiemet iki rugsėjo vidurio pasieniečiai dėl įvairių priežasčių į Lietuvą per ES išorės sieną neleido patekti 861 Rusijos piliečiui.

Nuo š. m. kovo 10 d. iki rugpjūčio 15 d. į Lietuvą kasdien vyko vidutiniškai po 650 Rusijos piliečių, turinčių bet kurios Šengeno valstybės išduotą C vizą – iš viso apie 102 000 asmenų.

ELTA

Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA

Balandžio mėnesio pasiūlymai

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта