Į pramoninkų siūlomas naujoves žiūrima atsargiai
Energetika 06 03 2011 825 peržiūros

Į pramoninkų siūlomas naujoves žiūrima atsargiai

Lietuvai planuojant statyti naują didelę atominę elektrinę, kai kurie pramonininkai ir jų vadovas Bronislovas Lubys siūlo galvoti apie kitą alternatyvą – mažus branduolinius reaktorius.:::Tačiau ekspertai ir energetikos ministerijos atstovai į šią naujovę žiūri atsargiai. „Kalbos apie tokius reaktorius yra nukreiptos galbūt 10-15-20 metų į priekį“, – pramonininkų siūlomas alternatyvas įvertino energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis.
Tokius reaktorius, kol kas tik popieriuje, projektuoja branduolinės energetikos srityje pirmaujančios JAV kompanijos, praneša LTV naujienų tarnyba. Anot Pramoninkų konfederacijos vadovo, kalbėti apie visas įmanomas galimybes, kurios galbūt sumažintų gamybos savikainą ir tai būtų alternatyva didžiosioms atominėms – būtina, nes stringa naujos atominės elektrinės statyba.
Be to mažieji branduoliniai reaktoriai, pavyzdžiui, 45 megavatų galingumo, pasaulyje esą gali atsirasti anksčiau, nei Lietuva turės jėgainę. „Sakykim mes turim vieną iš privalumų – elektros tinklus, tad galima iš vieno taško – Ignalinos – ir teikti kitiems. Pinigai taip pat klausimas. Kai kalbama apie dešimtis milijardų litų, reikia tokius klausimus nagrinėti“, – LTV sakė Pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys.
Amerikos ekspertai kol kas negali atsakyti, kiek kainuotų vienokio ar kitokio galingumo mažasis branduolinis reaktorius, kokia būtų energijos kaina. Lietuvos energetikos specialistai sako, kad reaktoriai – tolima ateitis, nors privalumų turi. „Mažieji branduoliniai reaktoriai gali būti išdėstyti šalia didesnio miesto, ir tada gautume ne tik elektrą, bet ir šilumą. Iš kito pusės, nors jų dar nėra, aišku kad tie maži reaktoriai, jų generuojama elektra ar šiluma žymiai bus brangesnė nei didelių reaktorių“, – LTV teigė Energetikos instituto direktorius habil. dr. Eugenijus Ušpuras.
„Nė vienas iš pasaulio didžiųjų licencijų tiekėjų, nei Suomija, nei JAV, nėra net pradėję licencijų teikimo procedūros, kuri užtruktų bent dešimtmetį. Todėl kalbos apie tokius reaktorius yra nukreiptos galbūt 10-15-20 metų į priekį“, – situaciją įvertino energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis. Energetikos specialistai sako esą Lietuvoje ateityje trisdešimt procentų energijos bus gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, kita dalis – iš branduolinės energetikos.
 
LTV naujienų tarnyba
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA

Balandžio mėnesio pasiūlymai

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта