A. Armonaitė: Galimybių pasas gali būti „išjungtas“ kartu su karantinu
Lietuva ir Baltijos šalys 11 06 2021 338 peržiūros

A. Armonaitė: Galimybių pasas gali būti „išjungtas“ kartu su karantinu

Epidemiologinei situacijai šalyje gerėjant ir vis dažniau kalbant apie tai, kad birželis gali būti paskutinis karantininis mėnuo Lietuvoje, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia neatmetanti tikimybės, kad Vyriausybei nusprendus nebepratęsti karantino, šalies gyventojams jau liepą gali nebeprireikti Galimybių paso.

„Taip, mes jį sukūrėme ir pasiūlėme, bet aš labai laukiu dienos, kada mes jį išjungsime“, – interviu Eltai sakė ministrė.

Politikės teigimu, Galimybių pasas galėtų būti „išjungtas“ kartu su karantino režimu.

„Jis galėtų būti išjungtas kartu su karantinu, bet galutinius sprendimus, žinoma, priims Vyriausybė“, – teigė ji. O tai, kad birželis gali būti paskutinis karantino mėnuo, tvirtina tiek premjerė, tiek sveikatos apsaugos ministras.

Anot A. Armonaitės, bet kuriuo atveju Galimybių pasas liktų kaip priemonė, kurią bet kada būtų galima pasitelkti reikalui esant.

„Jeigu taip nutiktų, kad mes turime kažkokią viruso atmainą, apie kurią dar nežinome, mes galime panaudoti galimybių pasą kaip karantino valdymo instrumentą (...). Vyriausybė netrukus priims tuos sprendimus, mes dar turime išsamiau padiskutuoti, atsižvelgiant į susirgimus ir atsižvelgiant į tai, kad ganėtinai sparčiai vyksta skiepijimas“, – teigė ji.

Магазин "TECHasas" предлагает огромный выбор бытовой техники и электроники, в том числе:
- Стационарные компьютеры и ноутбуки;
- Компьютерная периферия;
- Телевизоры и аудио;
- Крупная и малая бытовая техника для кухни и вашего дома;
- Маленькие морозильные и холодильные камеры

Наш адрес: 31103 Visaginas, Kosmoso g. 28
Понедельник — Пятница с 9:00 до 18:00
Суббота с 9:00 до 14:00
Телефон: 8 612 50 385

Подробнее

Galimybių pasas Lietuvoje veikti pradėjo gegužės 24-ąją.

Premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kelis kartus viešai užsiminė, kad jeigu susirgimų COVID-19 atvejų ir toliau mažės, o vakcinacijos tempai nelėtės, birželis gali būti paskutinis mėnuo, kada galios karantino režimas.

Visgi A. Dulkys yra teigęs, kad abejoja, ar artimiausiu metu pavyks atsisakyti tam tikrų pandemijos metu galiojusių priemonių, o tarp jų – ir Galimybių pasas.

„Labai norėtųsi, kad karantino statusui šis mėnuo būtų paskutinis. Toks pozityvus, optimistinis planas, bet, matyt, ekstremali situacija išliks ir ilgiau. Ar mes galėsime atsisakyti testavimo ir tokių dalykų kaip skaitmeniniai, galimybių pasai – matyt, kad ne. Prognozuočiau, kad tokio tipo dokumentai, mūsų pagalbininkai, pas mus atėjo ilgesniam laikui“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo A. Dulkys.


ELTA

Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 neteisėti migrantai
Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 neteisėti migrantai

Visi jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта