A. Bilotaitė: priėmus reikalingus įstatymų pakeitimus fizinį barjerą pavyktų pastatyti per metus
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad antradienį neeilinėje Seimo sesijoje ypatingos skubos tvarka priėmus Vyriausybės parengtą įstatymo projektą, skirtą fizinio barjero statymui Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, pačios tvoros įrengimas galėtų būti užbaigtas per metus.
„Priėmus įstatymų projektus, šį objektą, fizinį barjerą, būtų galima pastatyti per maksimaliai trumpą laiką. Tai yra dvigubai greičiau. Mes tikimės, kad tai pavyks padaryti per metus. Iki metų“, – prieš Seimo posėdį atsakinėdama į žurnalistų klausimus sakė A. Bilotaitė.
Be fizinio barjero statybos klausimo, antradienį taip pat bus svarstomi Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimai, kuriais kariams ekstremalios situacijos sąlygomis būtų galima suteikti daugiau teisių, bei Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, nustatančias, kur konkrečiai Lietuvoje nelegalūs migrantai galėtų pateikti prieglobsčio prašymus. Pasak vidaus reikalų ministrės, visi šie pakeitimai pirmiausiai reikalingi siekiant stiprinti sienos apsaugą.
„Tai yra visas paketas įstatymų, kurie yra reikalingi tam, kad mes galėtume turėti stiprią sienos apsaugą, pirmiausiai papildomai pasitelkiant karius ir taip atremiant galimas atakas, apsaugant mūsų sieną. Taip pat fizinio barjero statybos klausimas, kuris tikrai šiandien yra neišvengiamas. Be fizinio barjero mes tikrai neturėsime efektyvios sienos apsaugos“, – tvirtino A. Bilotaitė.
Sieks sudaryti teisines sąlygas tvoros pasienyje su Baltarusija statyboms
Fizinio barjero įrengimo įstatymo projekte siūloma sudaryti teisines, finansines ir organizacines sąlygas operatyviam fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimui, nustatyti efektyvų sprendimų priėmimo ir darbų organizavimo mechanizmą, reglamentuoti fizinio barjero įrengimo organizavimo tvarką, atsakingus subjektus, finansavimą, viso projekto, susijusio su fizinio barjero įrengimu, priežiūrą.
Aiškinamajame projekto rašte akcentuojama, kad teikiamame įstatymo projekte numatyto fizinio barjero įrengimo projekto įgyvendinimu užtikrinami gyvybiniai nacionalinio saugumo interesai, nurodyti Nacionalinio saugumo strategijoje, todėl, esant susidariusiai ekstremaliajai situacijai, būtina skubiai organizuoti reikalingų darbų atlikimą, skirti tam reikiamas lėšas, sudaryti tokio projekto įgyvendinimui reikalingas sutartis.
Аренда автомобилей от 1 суток.
Честный прокат авто.
Автомат/Механика.
Аренда авто без залога, лимита и ограничений.
Простое и быстрое оформление.
Tel.+370-633-88700.
Vyriausybė viliasi, kad priimtas įstatymas turės teigiamos įtakos kriminogeninei situacijai, nes bus apsunkintos galimybės užsieniečiams neteisėtai kirsti Lietuvos Respublikos valstybės sieną.
Fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimui, preliminariais skaičiavimais, reikėtų apie 152 mln. eurų, tačiau ši suma gali keistis atsižvelgus į techninius, inžinerinius ir kitus su fizinio barjero įrengimu susijusius sprendimus.
„Projekto vykdytoju šio straipsnio 1 dalyje nurodytu Vyriausybės sprendimu skiriamas juridinis asmuo, kuriame valstybei tiesiogiai ar per valstybės valdomas įmones priklauso ne mažiau nei 2/3 balsų suteikiančių vykdytojo akcijų ar dalių, taip pat kuris turi būtiną patirtį, pajėgumus ir galimybes įgyvendinti projektą“, – rašoma parengtame įstatymo projekte.
ELTA primena, kad vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė pastarąją savaitę teigė, kad fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus sudarytas iš dviejų komponentų. Pasak jos, 3 metrus aukščio siekiančią koncertinos užtvarą ketinama tiesti šešiomis juostomis – piramidės principu. Ministrės teigimu, šalia koncertinos tvoros ketinama statyti ir fizinę, stacionarią tvorą, kurios aukštis sieks iki 4 metrų.
A. Bilotaitė sako, kad visų pirma prioritetas yra padengti labiausiai pažeidžiamus maždaug 95 kilometrus pasienio su Baltarusija.
ELTA