A. Sekmokas: EK svarstys finansinę paramą AE
Energetika 04 01 2011 732 peržiūros

A. Sekmokas: EK svarstys finansinę paramą AE

Nauja atominė elektrinė (AE) Lietuvoje yra regioninis projektas ir jį remia Europos Komisija (EK), teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.:::Anot jo, EK ketina svarstyti dėl finansinės paramos šiam projektui įgyvendinti skyrimo.
„Neseniai gautame eurokomisaro Guentherio Oettingerio laiške patvirtinama, kad tai regioninis projektas, kad EK jį remia ir taip pat numato svarstyti finansinius instrumentus, kaip šį projektą įgyvendinti“, – interviu Lietuvos radijui sakė ministras.
 
A. Sekmoko teigimu, Lietuva nesiekia vienašališkai pastatyti naująją atominę elektrinę. „Tai regioninis projektas. Šio projekto įgyvendinimas arba neįgyvendinimas yra visos EK žingsnis ir taip pat ne tik Lietuvos, bet ir regioninis. Tai regioninis, Europos Sąjungos projektas“, – kalbėjo jis. Pasak ministro, neįvykus konkursui dėl investuotojo į naująją Visagino atominę elektrinę, dabar vyksta tiesioginių derybų etapas, tačiau šis procesas – konfidencialus. „Neįvykus konkursui pagal koncesijos įstatymą eina tolimesnis etapas, t.y., tiesioginių derybų etapas.
 
Tai konfidencialus procesas, kad derybos nebūtų įtakojamos, kad būtų užtikrintas konkurencingumas, kad būtų galima susiderėti palankiomis Lietuvai sąlygomis. Informacija apie derybas nebus skelbiama, kol nebus pasiekti tam tikri preliminarūs susitarimai. O visus naujosios AE rodiklius tokius susitarimus pasiekus turės tvirtinti Seimas. Seimas tvirtins visus valstybės įsipareigojimus, visi rodikliai Seimui bus pateikti“, – tvirtina ministras.
 
Gruodžio pradžioje paaiškėjo, kad iš naujosios atominės elektrinės statybų konkurso pasitraukė vienintelė jo dalyvė Pietų Korėjos bendrovė „Korea Electric Power Corp.“ („Kepco“). Antras galimas dalyvis neatitiko keltų sąlygų.
 
Lietuvos radijas, Lrt.lt

Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA

Balandžio mėnesio pasiūlymai

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта