Atrinktas Strateginis investuotojas į Visagino AE – „Hitachi“
Energetika 18 07 2011 734 peržiūros

Atrinktas Strateginis investuotojas į Visagino AE – „Hitachi“

Liepos 14 d., Energetikos ministerija praneša, kad Koncesijos konkurso komisija (Komisija) dėl Strateginio investuotojo į Visagino atominę elektrinę (AE) Strateginiu investuotoju atrinko Hitachi Ltd. kartu su Hitachi-GE Nuclear Energy Ltd.(„Hitachi“).:::Kaip jau anksčiau buvo informuota, Komisija gavo du pasiūlymus investuoti į Visagino AE, kurie atitiko iškeltus reikalavimus. Pasibaigus abiejų pasiūlymų tikslinimo procesui, šiandien į posėdį susirinkusi Komisija priėmė galutinį sprendimą, kad „Hitachi“ kompanijos pateiktas pasiūlymas yra ekonomiškai naudingiausias ir Strateginiu investuotoju į Visagino AE yra atrinkta  „Hitachi“.
Pasiūlymų vertinimas, siekiant nustatyti ekonomiškai patraukliausią pasiūlymą, apėmė ekonominių, teisinių bei techninių aspektų analizę, įskaitant investicijų dydį, įsipareigojimą pradėti vykdyti parengiamuosius darbus dar prieš Koncesijos sutarties pasirašymą, gebėjimus įgyvendinti Projektą laiku ir neviršijant biudžeto bei gebėjimus valdyti atominių elektrinių projektų vystymo, statybos, eksploatavimo bei eksploatacijos nutraukimo etapus.
Regioninių partnerių – Estijos, Latvijos bei Lenkijos atstovai taip pat dalyvavo pasiūlymų aptarimuose.
Energetikos ministerija ir „Hitachi“ Koncesijos sutartį sieks pasirašyti iki šių metų pabaigos, o pradėti eksploatuoti Visagino AE planuojama 2020 metais. Parengiamuosius darbus, būtinus Koncesijos suteikimui, „Hitachi“ įsipareigojo pradėti nedelsiant.
„Hitachi“ pasiūlymo dalį sudaro pažangiojo verdančio vandens reaktoriaus (angl. Advanced Boiling Water Reactor, ABWR) technologijos tiekimas. ABWR yra vienintelė šiuo metu pasaulyje eksploatuojama III-osios kartos, pagerinto saugos lygio, reaktorių technologija.
Pradėjus veikti Visagino AE energijos, gaminamos be anglies dvideginio išmetimų, generavimo pajėgumai bus padidinti apie 1300 MWe ir tai žymiai padidins energetinį saugumą  Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje  ir Lenkijoje.
Regioninis Visagino AE projektas yra vienas iš labiausiai pažengusių naujų atominių elektrinių projektų Europoje. Yra baigti pagrindiniai projekto parengiamieji darbai, įskaitant Espoo konvenciją atitinkantį poveikio aplinkai bei aikštelės tinkamumo įvertinimus, kurių rezultatus patvirtino ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų misijos.


www.enmin.lt

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта