D. Grybauskaitė: visi, kurie gyvena mokslu, yra mūsų inovatyvios valstybės ateitis
Disertacijos nėra lengvai parašomos ir mokslas nėra paprastas dalykas - reikia daug investuoti, daug žinoti, bet tai be galo svarbus ir prasmingas užsiėmimas. Todėl visi, kurie gyvena mokslu, yra mūsų inovatyvios valstybės ateitis, sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį įteikdama padėkas jauniesiems mokslininkams - 2017 metų geriausios disertacijos konkurso laimėtojams.
Būtent mokslininkų darbai daug prisidėjo prie reikšmingo įvykio, kad lygiai prieš metus Lietuva, pirmoji tarp Baltijos šalių, oficialiai tapo CERN - Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos asocijuotąja nare, o šiemet Lietuvoje bus atidarytas CERN verslo inkubatorius.
Pasak valstybės vadovės, tai suteiks jauniesiems šalies mokslininkams papildomų galimybių vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę veiklą tarptautinėje mokslo erdvėje.
Geriausios disertacijos konkursą Jaunųjų mokslininkų sąjunga organizavo jau dvyliktą kartą.
Šalies vadovė padėkas įteikė dešimčiai mokslininkų. Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje geriausia pripažinta dr. Agnės Juškevičienės disertacija apie paauglių tautinio identiteto raišką. Fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje - dr. Andriaus Gelžinio disertacija fotosintetinių molekulinių kompleksų spektroskopijos tema.
Prezidentė mokslininkams linkėjo ir toliau auginti ir kurti savyje tą žmogiškąją ir žinių kokybę, kuri gali nepaprastai daug duoti mūsų valstybei, toliau dirbant tiek akademinėje aplinkoje ar užsiimant verslu.
Prezidentė padėkojo universitetų vadovams, dėstytojams, šeimų nariams - visiems, kurie prisidėjo, kad turime tokį būrį perspektyvių jaunųjų mokslo talentų.
Ceremonijos dalyviams šokį apie mokslą dovanojo urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokėjai.
ELTA