G. Landsbergis: džiugina, kad savanoriškai grįžti į savo kilmės šalis norinčių migrantų skaičius auga
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis džiaugiasi, kad pastaruoju metu fiksuojamas didėjantis skaičius neteisėtų migrantų, susidominčių galimybe savanoriškai grįžti į savo kilmės šalis. Vis dėlto, ministro teigimu, vis dar nemažai iššūkių kelia bandymas įtikinti Iraką priimti iš Lietuvos deportuojamus irakiečius.
„Mūsų ministerijos atstovas netrukus, praktiškai šiomis dienomis turėtų pradėti dirbti Bagdade, bent jau taip esu informuotas. Problemos yra tokios, kad Bagdade taip paprastai pradėti dirbti neišeina“, – Užsienio reikalų ministerijoje (URM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė G. Landsbergis.
Ministro teigimu, norint URM atstovui pradėti dirbti Bagdade, reikalingi įvairūs mokymai ir instrukcijos, todėl, pasak jo, šis procesas užtrunka.
Vis dėlto G. Landsbergis džiaugiasi, kad pastaruoju metu fiksuojamas didėjantis skaičius savanoriškai namo grįžti pageidaujančių neteisėtų migrantų.
„Tai džiugina dėl to, kad tai yra šiandieną praktiškai vienintelė mūsų turima priemonė, kurią Vyriausybė gali naudoti, – įtikinti žmones, pasiūlyti jiems tam tikrus argumentus, kuriais remiantis žmonės pasirinktų grįžti atgal. Tie skaičiai auga, susidomėjimas auga vis labiau, tikimės, kad ta tendencija išsilaikys“, – sakė jis.
Продаётся помещение в третьем микрорайоне 77 квадратных метров по Taikos 78a (бывший цветочный магазин). Телефон +44 7576240357.
ПодробнееMinistras taip pat pripažįsta, kad ministerijai vis dar iššūkių kelia bandymas įtikinti Iraką priimti deportuojamus irakiečius.
„Dabar įtikinti Iraką priimti deportuotus žmones kol kas yra iššūkis, nepaisant to, kad Europos Sąjunga ir turi susitarimą su Iraku dėl deportacijos, Irakas tiesiog kitaip vertina tą susitarimą. Dėl to čia yra labai svarbus mūsų Europos partnerių palaikymas“, – pabrėžė G. Landsbergis.
„Kalbame ir palaikome ryšį su komisarais, kurie yra atsakingi už sutarčių priežiūrą su trečiosiomis valstybėmis, būtent, kad jų pagalba būtų galimybė vis dėlto įtikinti Iraką arba kitas valstybes, kad jie priimtų žmones, kurie šiandieną galbūt dar atsisako savanoriškai grįžti“, – pridūrė jis.
ELTA