Jūsų gera klausa– mūsų rūpestis
Reklama 17 07 2020 193 peržiūros

Jūsų gera klausa– mūsų rūpestis

Nereabilituojamos klausos pasėkmės

Parodoksalu, bet klausos pablogėjimo žmogus gali ilgai net nejusti. Dažniausiai neprigirdintys neigia turintys tokių bėdų, tačiau vis dažniau nustemba, kad nebesugeba suprasti įprastų pokalbių. Tokie žmonės dažnai vengia bendrauti, ypač didesniuose žmonių susibūrimuose. Klausos susilpnėjimas ar praradimas dažnai gali sukelti baimės jausmą, paskatinti socialinę izoliaciją, sumažinti savigarbą, net sukelti depresines būsenas.Taigi, taip nukenčia gyvenimo kokybė, atsiranda sunkumų darbe.

 

     

 

Nesate vienintelis

2020 m. PSO duomenimis, net 360 ml. žmonių pasaulyje turi klausos sutrikimų, iš jų 32 milijonai vaikų. Klausos netekimas yra viena iš didžiausių globalių sveikatos problemų ir trečia dažniausiai pasaulyje diagnozuojamų sveikatos sutrikimų. 

Klausos sutrikimo priežasčių – daug

Klausos sutrikimo priežastys gali būti įgimtos (kai klausos sutrikimas nustatomas gimus arba ankstyvame vaiko amžiuje) arba įgytos (kai klausos sutrikimas atsiranda vėliau). Klausos silpnėjimo ar praradimo priežastimi gali būti infekcija ar virusinės ligos, intokcikacijos (apsinuodijimas cheminėmis medžiagomis), traumos, stiprus triukšmas, vitaminų stoka, mechaninis  ausies sužalojimas.

Klausos pablogėjimą gali lemti ir vidaus organų ligos: vidaus organų susirgimai (širdies kraujagyslių sistemos ligos, kraujo ligos, endokrininės ligos, inkstų ligos, stuburo kaklo dalies spondiliozė, spindulinė liga, vitaminų stoka) bei centrinės nervų sistemos susirgimai (kraujagyslių spazmai, galvos smegenų išeminė liga, epilepsija, encefalitai, neuronavikai, išsėtinė sklerozė, aterosklerozė).

Didesnė dalis neprigirdinčių žmonių, besikreipiančiančių į klausos reabilitacijos centrus, yra pagyvenusio amžiaus, nes klausos silpnėjimas yra vienas dažniausiai pasitaikančių funkcinių pakitimų, susijusių su organizmo senėjimu.

Galite įtarti, kad jūsų artimas žmogus turi klausos sutrikimų, jei jis:

  • dažnai prašo pakartoti, ką sakėte,
  • dažnai pagarsina televizorių ar radijo imtuvą,
  • kalbėdamas pasisuka į Jus šonu (atsuka tą ausį, kuria geriau girdi),
  • pats pradeda kalbėti garsiau,
  • pasikeičia jo elgesys – vengia žmonių susibūrimų, triukšmingų vietų, vietoje to dažniau renkasi pasibuvimą namuose,
  • tampa labiau atsiskyręs, irzlus.

Ką daryti, pablogėjus klausai

Jei yra nors menkiausių įtarimų, kad klausa yra sutrikusi – būtina kuo skubiau kreiptis į šeimos gydytoją, kol liga neprogresavo. Jis nuspręs, kaip reikia gydyti, o prireikus nusiųs konsultuotis pas gydytoją specialistą.

  

Jūsų gera klausa– mūsų rūpestis

Klausą taip pat galite pasitikrinti ir OPERA klausos centre. Jei klausos specialistas nustatys, kad Jums reikalingas klausos aparatas, Jums parinksime geriausiai Jūsų klausos sutrikimą bei Jūsų poreikius atitinkantį klausos aparatą pagal nustatytą klausos sutrikimo lygį. OPERA klausos centre – didelis klausos aparatų pasirinkimas visiems klausos sutrikimų tipams.Šiuolaikiniai klausos aparatai yra maži, patogūs naudoti, paprastai valdomi.Priešingai, nei žmonės galvoja, klausos aparatai labiausiai skiriasi ne išoriškai, o tuo, kas yra aparato viduje, t.y. technologijomis. Tai tarsi mini kompiuteriai, kurie analizuoja, automatiškai atpažįstaaplinkas ir atlieka 200 milijonų operacijų per sekundę.

Suprantame, kad išsirinkti labiausiai tinkantį klausos aparatą sunku, todėl savo Klientams siūlome specialią nemokamą 2 savaičių bandymo programą, kurios metu žmogus po konsultacijos gali pasiimti klausos protezavimo specialisto rekomenduotus klausos aparatus į namus ir išbandyti juos realiose situacijose dar prieš įsigydamas.


    

               

OPERA klausos centras Visagine:

Dirbame tik pagal išankstinę registraciją telefonu 8 626 20447

Užsiregistruoti taip pat galite čia: https://www.operalt.lt/lt/registracija

Daugiau informacijos: https://www.operalt.lt/

 

Vilniaus rajone baigėsi biatlono su šunimis varžybos
Vilniaus rajone baigėsi biatlono su šunimis varžybos

 Jose kartu su įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais bei jų augintiniais jėgas išmėgino ir civiliai su savo keturkojais

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта