J. Šiugždinienė: paskiepyta vidutiniškai 60 proc. pradinių klasių pedagogų
Lietuva ir Baltijos šalys 17 03 2021 146 peržiūros

J. Šiugždinienė: paskiepyta vidutiniškai 60 proc. pradinių klasių pedagogų

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė paaiškino, kokias saugumo sąlygas turės užtikrinti nuo pirmadienio pradinukus priimsiančios mokyklos. Ministrė taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu nuo COVID-19 paskiepyta vidutiniškai 60 proc. pradinių klasių pedagogų.

„Pirmiausiai (mokyklos – ELTA) turėtų pasiruošti patalpas, užtikrinti, kad bus dezinfekuojamos patalpos, valomi paviršiai, užtikrinti atstumus, susižiūrėti visas savo technines galimybes. Tai nėra taip paprasta. Tai iš tikrųjų turėtų susidėlioti, kaip vyks pats procesas mokyklose, žinoma, informuoti pradinukus, informuoti jų tėvus, paraginti testuotis ir patys taip pat mokytojai, kuriems reikia testuotis turėtų pasinaudoti galimybe testuotis“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį J. Šiugždinienė.

Ji taip pat paragino mokyklų bendruomenes dėvėti apsaugines veido kaukes.

„Pradinukams yra sunku su kaukėmis ir tai nėra privaloma, bet visgi raginčiau visus, kam įmanoma, naudotis kaukėmis“, – sakė ji.

Ministrės teigimu, nuo pirmadienio pradinukus priimsiančios mokyklos tarp mokinių turės užtikrinti ir dviejų metrų atstumą.

Ministrė paragino pedagogus profilaktiškai prieš grįžimą į mokyklas prasitestuoti nuo COVID-19. Visgi J. Šiugždinienė teigė, kad ši procedūra nėra privaloma, tai savanoriškas mokytojų apsisprendimas.

Работы на экскаваторе и бульдозере, самосвале с манипулятором, мини-экскаваторе, самосвале с полуприцепом, мини-самосвале (7,5 т). Услуги трала.
Все работы по формированию земли. Работы в садах, труднодоступной и сельской местности.
Тел. 8-606-65048, 8-601-21483.

Подробнее

Paskiepyta 36 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų

J. Šiugždienienė taip pat teigė, kad šiuo metu šalyje jau yra paskiepyta maždaug 36 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš kurių didžioji dalis yra pradinių klasių mokytojai.

„Mes jau šiandieną turime duomenis, kad paskiepyta apie 36 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų. Prioritetas buvo skiriamas ikimokykliniam, pradiniam ugdymui, ne tik mokytojams, bet taip pat ir administracijai. Tai didelė dalis pradinių klasių mokytojų jau yra paskiepyta“, – teigė ji.

Ministrės teigimu, šalyje šiuo metu yra paskiepyta „vidutiniškai 60 proc. pradinių klasių mokytojų“.


ELTA

SAM: „AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės (papildyta)
SAM: „AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės (papildyta)

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigia, kad gyventojams, pasiskiepijusiems „AstraZeneca“ gamintojo „Vaxzevria“ vakcina, nebus suteikta galimybė revakcinuotis kito gamintojo vakcina

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта