Lietuvą pasiekė rekordinė, tris dienas po kosmosą skraidžiusi šalies vėliava
Įdomu žinoti 28 10 2021 693 peržiūros

Lietuvą pasiekė rekordinė, tris dienas po kosmosą skraidžiusi šalies vėliava

Vėlyvą spalio 27-osios vakarą Lietuvą pasiekė specialus siuntinys iš JAV. Atvyko pirmoji šalies istorijoje daugiau nei 585 km aukštyje tris dienas aplink mūsų planetą kosmose skridusi Lietuvos vėliava.

Kaip padėką ir pagarbą mūsų šaliai bei čia dirbantiems įmonės „Shift4 Payments Lithuania“ darbuotojams, rugsėjo 15 d. vėliavą į kosmosą išskraidino saugių apmokėjimo sprendimų lyderės JAV kompanijos „Shift4 Payments“ įkūrėjas, verslininkas Jaredas Isaacmanas.

Tris dienas trukusioje pirmojoje žmonijos istorijoje vien civilių misijoje „Inspiration4“ dalyvavo keturi paprasti amerikiečiai, kurie šiam skrydžiui pasiruošė per pusę metų.

Pati įgula skrydžio metu buvo įsikūrusi kosminėje kapsulėje „Dragon“, ją į orbitą išskraidino „SpaceX“ raketa „Falcon9“. Misijos sumanytojas ir „Inspiration4“ įgulos vadovas J. Isaacmanas kartu su savimi į erdvėlaivį pasėmė ir 1,5 x 0,9 m dydžio Lietuvos vėliavą, kurią skrydžio metu išskleidė ir įamžino foto nuotraukoje.

Pasak jo, išskleisti tokio dydžio vėliavą kosmose buvo ganėtinai sudėtinga, mat išskleista vėliava užėmė beveik visą laisvą kapsulės „Dragon“ erdvę. Vėliau J. Isaacman ant vėliavos uždėjo ir savo asmeninį autografą.

Fiksavo du šalies rekordus

Į Lietuvą atvykęs specialus siuntinys su vėliava buvo atidarytas ketvirtadienį, spalio 28 d., „Shift4Payments Lithuania“ biure Vilniuje. Renginyje dalyvavo Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspertai bei Lietuvos rekordus fiksuojančios „Agentūra Factum“ vadovas Vytautas Navaitis.

Įvertinę vėliavos parametrus bei jos pasiekimus, specialistai fiksavo du šalies rekordus. Tai didžiausia Lietuvos vėliava pabuvojusi kosmose bei aukščiausiai į kosmosą (585 km aukštyje) iškelta Lietuvos vėliava. Vėliavos autentiškumą liudijo ir specialus „SpaceX“ suteiktas sertifikatas.

Renginio metu Lietuvos etnokosmologijos muziejaus atstovai vėliavą įrėmino ir apdengė specialiu muziejiniu stiklu. Kelias savaites ji bus eksponuojama „Shift4Payments Lithuania“ biure Vilniuje. Vėliau bus perduota į Lietuvos etnokosmologijos muziejų, Molėtų rajone, kur jau yra ruošiama speciali visos „Inspiration4“ misijos paroda.

Rodys, kiek pasiekti gali paprasti žmonės

Оказываю социальные услуги и помогаю в решении бытовых проблем. +370-683-27497

Подробнее

Rekordinė vėliava bus eksponuojama aukščiausiame Lietuvos etnokosmologijos muziejaus taške, elipsoido salėje, kur atsiveria viso regiono panorama. Speciali paroda kvies susipažinti su misijos detalėmis bei keturiais paprastais žmonėmis, tapusiais kosmoso istorijos dalimi.

 „Šiuo metu gaminame kapsulės „Dragon“ tūrinį maketą, kuriame ir įkurdinsime Lietuvos vėliavą. Ekspozicijos lankytojai galės ne tik pamatyti vėliavą, bet kartu ir geriau supras, kokiomis sąlygomis astronautai gyvena kosmose, kiek erdvės jie turi skrydžio metu, kas supa jų aplinką“, - sakė muziejaus vadovas Linas Šmigelskas.  

Pasak jo, ši paroda, kaip nė viena iki šiol muziejuje, bus skirta asmenybėms ir jų istorijoms. Bus siekiama parodyti, kaip paprasti žmonės, gyvenantys kasdienį gyvenimą, įkvėpti idėjos, gali įveikti visas kliūtis ir pasiekti neįtikėtinų laimėjimų pasauliniu mastu.

Didžiausia paramos akcija istorijoje - 225 mln. dolerių vaikų vėžio prevencijai

Misija „Inspiration4“ tapo istorine ir dėl savo labdaringos veiklos. Įvairiomis formomis viso pasiruošimo bei skrydžio metu buvo siekiama surinkti reikšmingą paramą „St. Jude“ vaikų vėžio tyrimų ligoninei bei jos gydymo programoms.

Surinkta suma – daugiau nei 225 mln. JAV dolerių – tapo  didžiausia paramos akcija istorijoje. Misijos sumanytojas J. Isaacmanas iš savo asmeninių lėšų skyrė 100 mln. dolerių paramą, Elon Musk – 50 mln. Likusi suma buvo surinkta per įvairias aukojimo iniciatyvas bei renginius.

„Inspiration4“ startą ir nusileidimą gyvai JAV stebėjusio ir su misijos dalyviais bendravusio „Shift4 Payments Lithuania“ vadovo Tado Vizgirdos teigimu, galutinė suma, kurią pavyko surinkti vaikų ligoninei, buvo geriausia ir labiausiai laukta žinia.

Jau daugiau nei 25 metus „Shift4 Payments” yra didžiausias ir patikimiausias saugių apmokėjimų sprendimų partneris JAV veikiančiam verslui.Nuo 2017 m. Vilniuje veikia programinės įrangos kūrimo ir 24/7 klientų aptarnavimo centrai „Shift4 Payments Lithuania“, kuriuose šiandien dirba daugiau nei 200 specialistų. „Shift4“ yra listinguota NYSE biržoje.


ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта