Nacionalinis kraujo centras: pacientams skubiai reikalingas kraujas
Lietuva ir Baltijos šalys 06 05 2020 180 peržiūros

Nacionalinis kraujo centras: pacientams skubiai reikalingas kraujas

Švelninant karantino sąlygas bei atnaujinus planinių paslaugų teikimą, kaip ir buvo tikimasi, gerokai padidėjo ir kraujo poreikis. Nacionalinis kraujo centras (NKC) šiuo metu jau imasi organizuoti mobiliąsias kraujo donorystės akcijas ir kviečia kraujo donorus, užsiregistravusius ponios Dianos Nausėdienės iniciatyva sukurtame potencialių kraujo donorų duomenų banke. Pirmoji ponia kraujo jau paaukojo vos tik paskelbus apie jų stygių.

Pagrindinė galimybė donorui prisidėti ir padovanoti kraujo, kaip teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime, išlieka atvykstant į stacionarius NKC padalinius, esančius didžiuosiuose šalies miestuose.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, galimybė prisidėti išsaugant kito žmogaus gyvybę yra ne tik geranoriškumo ir bendrystės, bet ir pilietiškumo išraiška.

Anot Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Daumanto Gutausko, aukoti kraujo net ir pandemijos metu yra sudarytos maksimaliai saugios sąlygos.

„Vos atvykus, donoro prašoma dezinfekuoti rankas, užsidėti apsaugos priemones, pamatuojama temperatūra. Kruopščiai įvertinus donoro pasirengimą, greitai ir saugiai atliekama kraujo paėmimo procedūra. NKC darbuotojai laikosi nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrinta maksimaliai saugi aplinka tiek donorams, tiek darbuotojams“, – pabrėžia D. Gutauskas.

Частный компьютерный мастер * Быстрый и качественный ремонт * Скидки до -20%
Ремонтирую компьютеры и ноутбуки. Большую часть проблем решаю за 90 минут.
Даю гарантию на выполненные работы. Выезжаю на дом или офис в удобное для вас время

Тел. (8-601)86078

Подробнее

Visi galintys skirti pusvalandį laiko ir padėti ekstremalioje situacijoje, kviečiami atvykti padovanoti kraujo Vilniuje, (Žolyno g. 34) bei Upės g. 9 (prekybos centre CUP), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje, (Naikupės g. 28), Šiauliuose, S. (Daukanto g. 90), Panevėžyje, (Nemuno g. 75).

ELTA

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Valstybės dienos proga
Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Valstybės dienos proga

Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта