NASA į kosmosą iškėlė aparatą, kuriuo mėgins numušti asteroidą
Įdomu žinoti 24 11 2021 593 peržiūros

NASA į kosmosą iškėlė aparatą, kuriuo mėgins numušti asteroidą

AV kosmoso agentūra NASA ankstų trečiadienio rytą į kosmosą iškėlė aparatą, kuriuo mėgins numušti asteroidą, siekiant pakeisti jo trajektoriją.

Aparatą nešanti „Space X“ raketa „Falcon 9“ pakilo 22 val. 21 min. vietos laiku antradienį (8 val. 21 min. Lietuvos laiku trečiadienį) iš Vandenbergo kosminių pajėgų bazės Kalifornijoje. Aparatas į Dimorfo asteroidą turėtų įsirėžti kitų metų spalį.

160 metrų skersmens Dimorfas, NASA skaičiavimais, Žemei pavojaus nekelia, tačiau misija sukurta užtikrinti, kad asteroidas net ir po susidūrimo nekeltų pavojaus mūsų planetai. Europos kosmoso agentūra (ESA) 2024 m. turėtų pradėti misiją, skirtą detaliau ištirti aparato ir asteroido susidūrimą.

NASA tikisi, kad 330 mln. JAV dolerių kainuosianti misija suteiks įžvalgų, kaip ateityje apsaugoti Žemę nuo bet kokių besiartinančių asteroidų.

Аренда автомобилей от 1 суток. Честный прокат авто.
Автомат/Механика.
Аренда авто без залога, лимита и ограничений.
Простое и быстрое оформление.
Tel.+370-633-88700, autovsgnuoma@gmail.com

Подробнее

Mokslininkai šiuo metu neturi duomenų apie Žemei grėsmę keliančius asteroidus, tačiau jie yra identifikavę 27 tūkst. netoli mūsų planetos skriejančių šių kosminių kūnų, iš kurių 10 tūkst. skersmuo yra didesnis nei 140 metrų.


DPA-ELTA

Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA

Balandžio mėnesio pasiūlymai

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта