Parlamentarai siūlo ministrams atkreipti dėmesį į vis jaunėjantį rūkančių vaikų amžių
Lietuva ir Baltijos šalys 27 11 2019 93 peržiūros

Parlamentarai siūlo ministrams atkreipti dėmesį į vis jaunėjantį rūkančių vaikų amžių

Seimo nariai Paulė Kuzmickienė ir Vytautas Kernagis kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių bei sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydami atsakyti, kokių priemonių ketina imtis, kad visose šalies savivaldybėse atsirastų galimybė įgyvendinti prevencines vaikų rūkymo programas ankstyvame amžiuje.

Tarp vaikų augantis elektroninių cigarečių rūkymas tampa nacionaline problema, o rūkančiųjų ar bandžiusiųjų rūkyti amžius – vis jaunėja.

„Tyrimai parodė, kad tarp vaikų auga elektroninių cigarečių naudojimas: net 38,6 proc. 5, 7, 9 klasių moksleivių bent kartą gyvenime mėgino rūkyti elektronines cigaretes, o 17,9 proc. vaikų jas rūkė per pastarąsias 30 dienų. Dešimties, vienuolikos metų vaikai jau yra bandę rūkyti, tačiau, deja, šiandien vienintelės prieinamos prevencinės programos yra skirtos paaugliams nuo 14 metų“, – problemą akcentavo Seimo narys V. Kernagis, pabrėždamas, kad ne tik elektroninių cigarečių licencijavimas, skonių draudimai, bet ir tėvų, mokytojų švietimas bei vaikų prevencinės programos gali pristabdyti nacionaline problema virstantį vaikų, rūkančių elektronines cigaretes, reiškinį.

Pasak Seimo narės P. Kuzmickienės, „Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo šių metų spalio mėnesio vykdo grupinius užsiėmimus, skirtus rūkantiems 15-17 m. amžiaus paaugliams. Tačiau programos tokio amžiaus vaikams jau gerokai pavėluotos, žinant problemos mastą. Kreipdamiesi į ministrus, norime ne tik perduoti susirūpinusių tėvų ir mokytojų žinią, tačiau ir paraginti atsakyti, kokių priemonių ir kada ketina imtis sveikatos apsaugos ir švietimo, mokslo ir sporto ministrai, kad jau netrukus vaikų rūkymo prevencijos programas turėtų kiekviena savivaldybė“, – teigė Seimo narė.

Šiuo metu Seimo nariai yra registravę Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas dėl elektroninių cigarečių gamybos, mažmeninės ir didmeninės prekybos licencijavimo bei skonių draudimo.


ELTA

Sveikiname artėjančių 2020-ųjų proga ir kviečiame juos pasitikti kartu
Sveikiname artėjančių 2020-ųjų proga ir kviečiame juos pasitikti kartu

Lapkričio 29-ąją, penktadienį, Visagine prasideda Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laikotarpis, kuris tęsis iki sausio 8 d. ir lepins visaginiečius bei miesto svečius dar nematytais ir jau tradiciniais šventiniais renginiais

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта