Pasirinksiantiems miškininkystės studijas bus skirtos skatinamosios stipendijos
Įdomu žinoti 05 05 2022 364 peržiūros

Pasirinksiantiems miškininkystės studijas bus skirtos skatinamosios stipendijos

Ateinančiais mokslo metais 10 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pasirinkusių pirmakursių gaus skatinamąsias stipendijas – po 200 eurų per mėnesį. Lėšas tikslinėms stipendijoms skyrė Aplinkos ministerija, siekdama populiarinti miškininko profesiją. Tikimasi, kad tai padės išvengti šių specialistų trūkumo po kelerių metų.

Aplinkos ministro pasirašytame įsakyme nurodyta, kad finansiškai bus skatinami VDU Miškininkystės studijų programą studijuosiantys į valstybės finansuojamą studijų vietą įstoję pirmosios pakopos pirmojo kurso studentai. Jiems skirta 10 tikslinių skatinamųjų stipendijų. Vienos skatinamosios stipendijos dydis – 200 eurų, jos bus skiriamos 2022–2023 studijų metams ir mokamos 10 mėnesių, nurodoma ministerijos pranešime.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Aplinkos ministerijos užsakymu VDU Žemės ūkio akademijos atlikto mokslo darbo, kuris nagrinėjo miškų ūkio specialistų ir kvalifikuotų darbuotojų poreikio prognozes 2021-2024 m. išvadas.

Jose teigiama, kad dėl darbo rinkos nelankstumo miškų ūkio įmonės ir kitos institucijos šiuo metu dar nepatiria ypatingo miškininkų stygiaus. Tačiau kardinalūs miškų ūkio specialistų, iš dalies ir kvalifikuotų darbuotojų pasiūlos ir poreikio neatitikimai gali atsirasti apie 2025 -2027 m. ir tai gali neigiamai paveikti tvarų miškų naudojimą ir visą miškų ūkio veiklų grandinę.

АВТОРЕМОНТ, КВАЛИФИЦИРОВАННЫЕ СПЕЦИАЛИСТЫ!

Полный технический осмотр. Автоэлектрика. Ремонт моторов. Дизельная аппаратура. Ремонт подвески, трансмиссии и тормозной системы. Компьютерный стенд развал-схождения.

http://faza.lt

Подробнее

Nustatyta, kad į Miškininkystės bakalauro universitetines studijas kasmet reiktų priimti po 52 asmenis, tačiau faktinės studentų priėmimo per pastaruosius 5 metus tendencijos nuo poreikio stipriai atsilieka. Aplinkos ministerijos duomenimis, 2020 m. į šią programą buvo priimta 15, o 2021 m. – tik 13 studentų.


ELTA

G. Skaistė: numatomi dovanų iš artimųjų asmenų ribojimai, GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms atsisakymas
G. Skaistė: numatomi dovanų iš artimųjų asmenų ribojimai, GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms atsisakymas

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad pastebėjus tam tikrą piktnaudžiavimą yra siūloma riboti dovanas iš artimųjų asmenų

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта