Prasidėjo kasmetinė šikšnosparnių apskaita
Įdomu žinoti 21 02 2022 576 peržiūros

Prasidėjo kasmetinė šikšnosparnių apskaita

Kauno marių regioninio parko direkcija pradėjo vykdyti žiemojančių šikšnosparnių apskaitą šių žinduolių apsaugai skirtose teritorijose, daugiausiai Kauno tvirtovės fortuose. Šie fortai jau seniai pripažinti viena svarbiausių šikšnosparnių žiemaviečių Lietuvoje ir yra įtraukti į tarptautinės svarbos saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“.

Iš Lietuvoje aptinkamų šikšnosparnių rūšių Kauno marių regioniniame parke užregistruotos 7. Ne visos jos yra vienodai gausios. Prie dažniausiai sutinkamų tiek parke, tiek šalyje galima priskirti vandeninį pelėausį ir Natuzijaus šikšniuką. Šikšnosparniams gyventi šiltuoju metų laiku šiame regioniniame parke sąlygos yra tikrai geros, nes čia sutinkami įvairūs biotopai, prie vandens yra miškingų vietų, nemažai vabzdžių.

Pasak Kauno marių regioninio parko specialistų, dar prieš porą dešimtmečių šių žvėrelių į Kauno žiemavietes susirinkdavo po kelis tūkstančius, o pastaruoju metu jų gausa yra sumažėjusi. Juos dažnai trikdydavo ir fortų lankytojai.

Pernai viename forte buvo įrengtos grotos, užtikrinančios, kad žiemojimo metu itin jautrių trikdymui gyvūnų miego nedrums smalsuoliai dvikojai. Šikšnosparnių žiemavietėse (fortuose) lankytis draudžiama nuo spalio iki balandžio pabaigos.

СТЕНД РАЗВАЛ-СХОЖДЕНИЕ.
РЕМОНТ ПОДВЕСКИ.
Тел. 8 658 00414, Евгений.

Подробнее

Džiugu, kad globaliai nykstantys šikšnosparniai sulaukia vis daugiau dėmesio ir pripažinimo kaip rūšis, kuri atlieka itin svarbų ekologinį vaidmenį. Prie to prisideda ir jų „advokatai“ – gamtininkai, kurie padeda išsklaidyti per daugybę amžių suformuotus mitus apie šikšnosparnius, supažindina su šiais įdomiais gyvūnėliais visuomenę.


ELTA

I. Šimonytė Baltijos karinėje konferencijoje: Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė
I. Šimonytė Baltijos karinėje konferencijoje: Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė

Šį rytą į konferenciją susirinkusiems dalyviams sveikinimo žodį tarė ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, pažymėjusi, kad Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта