SBA grupė kviečiasi emigrantus iš Didžiosios Britanijos
Lietuva ir Baltijos šalys 21 01 2019 1522 peržiūros

SBA grupė kviečiasi emigrantus iš Didžiosios Britanijos

Nerimstant „Brexit“ chaosui ir augant neapibrėžtumui dėl Lietuvos piliečių padėties Didžiojoje Britanijoje, SBA grupė kviečia išvykusius tautiečius grįžti į Lietuvą ir siūlo jiems darbą, teigiama įmonės pranešime. 

Į tėvynę sugrįžę piliečiai ne tik pretenduos į valstybės žadamą paramą, bet ir naudosis SBA įmonėse taikomu darbuotojų skatinimo paketu, praneša bendrovė.

„Laukiame kiekvieno piliečio, norinčio kurti ir dirbti Lietuvoje. Dėl „Brexit“ dalis emigrantų žada grįžti iš Didžiosios Britanijos, tačiau abejoja ar pavyks gimtinėje įsidarbinti ir gauti deramą atlygį. Norime juos nuraminti - SBA grupės nekilnojamojo turto, baldų ir tekstilės įmonėse vien šiuo metu turime ką pasiūlyti mažiausiai pusšimčiui įvairios kvalifikacijos žmonių“, - pranešime cituojama SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė. 

Pasak jos, pastarųjų kelerių metų atlyginimo augimo pramonės ir nekilnojamojo turto sektoriuose tendencijos buvo labai palankios darbuotojams, numatomas ir tolesnis augimas. Kartu įvertinus ir pinigais sunkiai išmatuojamus gyvenimo gimtojoje šalyje privalumus, sprendimas grįžti gali būti pats racionaliausias gyvenimo kokybės atžvilgiu. 

„Grįžti iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą rimtai svarsto apie 40 - 50 proc. lietuvių. Į gimtinę juos traukia ilgesys, artima socialinė aplinka. Taip pat žinios apie gerėjantį gyvenimą Lietuvoje. Dėl „Brexit“ Jungtinėje Karalystėje kylančios kainos mažina santykį tarp pajamų ir išlaidų, tampa sunkiau įsigyti būstą. Tad per artimuosius ar internetu Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai ieško galimybių įsidarbinti Lietuvoje ir suradę tinkamą darbo pasiūlymą kraunasi daiktus ir grįžta“, - sakė Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. 

Tą, anot įmonės pranešimo, patvirtina ir SBA grupės įmonių darbuotojų pavyzdžiai. 

Beveik po ketverių metų iš Jungtinės Karalystės prieš kelis mėnesius grįžo ir SBA grupės įmonėje „Utenos trikotažas“ jaunesniuoju inžinieriumi įsidarbino Tadas Bražėnas. 

„Iš Anglijos mane parginė gimtinės trauka. Nors ten atlyginimas buvo trečdaliu didesnis, tačiau ženklią dalį pajamų išleisdavau būsto nuomai ir pragyvenimui. O dirbti bei užsidirbti galima ir Lietuvoje, jeigu tik netingėsi ir stengsiesi“, - tikina 26-erių buvęs emigrantas. 

Šilutiškis Vladimiras Nikiforovas Didžiojoje Britanijoje dirbo ir su šeima gyveno net šešerius metus, bet nusprendė grįžti ir įsidarbino „Šilutės balduose“ elektriku - automatikos inžinieriumi. 

„Ten turėjau gerai apmokamą darbą, dirbo ir žmona, gyvenome išsinuomotame name, tačiau su vaikais nusprendėme, kad ne atlyginimas svarbiausia. Norisi gyventi šalia artimųjų, draugų, savo gimtinėje. Nors dabar gaunu mažesnį atlyginimą nei Anglijoje, tačiau jis užtikrina gerą gyvenimo kokybę Lietuvoje“, - grįžimo argumentus dėsto šilutiškis. 

„Emigrantams ir ne tik jiems mes siūlome dirbti įvairiose pozicijose - ir reikalaujančiose aukštesnės kvalifikacijos, ir ne tokios aukštos. Pavyzdžiui, šiuo metu „Utenos trikotažas“ ieško gamybos padalinio vadovo, vyresniojo buhalterio, baldų gamybos įmonė „Germanika“ priimtų į darbą kokybės vadovą, „Klaipėdos baldai“ - gamybos įrengimų operatorių „Šilutės baldai“ - meistrą“ ir kt.“, - pranešime vardija SBA personalo vadovas Edis Kasperavičius.

Pasak jo, priklausomai nuo kvalifikacijos ir užimamų pareigų, SBA įmonėse galima uždirbti ir 1000, ir 1500, ir 2000 eurų „į rankas“. Įmonių darbuotojai taip pat gauna papildomas naudas: piniginius priedus, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, galiojantį ir ne darbo metu, kompensaciją maistui, transportui, mokymus, o studentams skiriamos stipendijos. 

Emigrantams paramą skiria ir valstybė. Regionuose jaunos šeimos gali pretenduoti į paramą būstui įsigyti ar nuomoti. 

„Šiuo metu gerokai išaugo užklausų dėl „Brexit“ skaičius. Grįžti į Lietuvą svarstantys emigrantai teiraujasi nuo ko pradėti, kokios pagalbos gali tikėtis iš valstybės, kaip įsidarbinti“, - sako projekto „Renkuosi Lietuvą“ koordinatorius Justinas Uba. 

SBA grupei priklauso „SBA baldų kompanija“, valdanti bendroves „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Visagino linija“, „Germanika“ ir „Mebelain“, taip pat „Kauno baldai“, „Utenos trikotažo“ grupė su bendrovėmis „Šatrija“ ir „Mrija“. NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, Vilniuje plėtojanti verslo centrus „Green Hall“ ir BLC Kaune, investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management“.

ELTA

Visaginas ruošiasi švęsti Kalėdas
Visaginas ruošiasi švęsti Kalėdas

Visagino kultūros centro informacija

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта