Seimas po svarstymo pritarė siūlymui, susijusiam su subsidijomis per prastovas bei po jų
Seimas antradienį po svarstymo vienbalsiai pritarė siūlymui, susijusiam su subsidijomis per prastovas bei po jų.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad Lietuvoje bendras nedarbo lygis išlieka didelis, nors esama ir pozityvių ženklų.
„Praėjusią savaitę „Sodros“ išplatinta analizė rodo, kad per antrąjį karantiną 14 tūkst. vyrų daugiau priimta nei atleista, moterų – 5 tūkst. daugiau. Turime atsigavimo ženklų ir tendencija gerėjanti. Vyriausybės pateiktas ir komiteto patobulintas variantai turėtų prisidėti prie paskatų greičiau grįžti į pilnesnį užimtumo ritmą. Mažėja paskatos laikyti žmones prastovose, didėja paskatos grąžinti į darbą, vienodinamas paramos laikotarpis, kuris turėtų pasibaigti baigiantis vasarai“, – Seimo posėdyje antradienį sakė M. Lingė.
Pasak M. Lingės, Vyriausybės pateikto projekto kaina yra apie 130 mln. eurų, bet esminė žinia – paramos lygis nuosekliai mažinamas, augant vakcinuotų žmonių skaičiui, mažėjant veiklų ribojimams.
„Valstietis“ Linas Kukuraitis teigiamai vertino Vyriausybės pateiktą paketą.
„Vyriausybė pateikė paketą, kuris džiugina. Antra, tęsiamos visos praėjusios Vyriausybės pradėtos priemonės. Trečia, grąžinama net ir ta priemonė, kuri buvo išimta, – tai poprastovinio darbo subsidijavimas“, – sakė L. Kukuraitis.
Продаётся помещение в третьем микрорайоне 77 квадратных метров по Taikos 78a (бывший цветочный магазин). Телефон +44 7576240357.
ПодробнееSiūloma, kad po to, kai darbuotojas po prastovų grįžta į darbą, pirmąjį kalendorinį mėnesį subsidijos darbo užmokesčiui dydis sudarytų 100 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 0,9 minimaliosios mėnesinės algos (MMA) dydžio, antrąjį kalendorinį mėnesį – 0,6 MMA.
Tokie patys subsidijų dydžiai būtų numatyti ir prastovose esantiems darbuotojams.
Savarankiškai dirbančio asmens, norinčio gauti subsidiją, priešpaskutinio mokestinio ataskaitinio laikotarpio pajamos, gautos iš savarankiškos veiklos, turės būti ne mažesnės negu 12 einamųjų metų minimalių vartojimo poreikių dydžių.
Subsidijas siūloma mokėti iki rugpjūčio pabaigos.
ELTA