Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms
Lietuva ir Baltijos šalys 10 05 2022 251 peržiūros

Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms, kuriose siūloma Užimtumo tarnybos klientus skirstyti į pasirengusius ir besirengiančius darbui. Pasirengusiems asmenims iš karto būtų siūlomas darbas, o besirengiantiems nustatomos priežastys, kliudančios susirasti darbą, ir ieškoma, kaip jas pašalinti.

Už įstatymo pataisas balsavo 111, susilaikė 6, prieš nebalsavo nė vienas Seimo narys.

„Formaliai žiūrint, užimtumo situacija ir šioje srityje mūsų šalyje nėra bloga. Situacija atrodo nebloga, bet paradokso išliekama. Registruotas nedarbas siekia 9,5 proc., tačiau tuo pačiu metu darbdaviai skundžiasi, kad trūksta darbo jėgos. Tuose 9 proc. žmonių turime bedarbių, kurie pernelyg ilgai nedirba, nors per metus tų pačių ilgalaikių bedarbių sumažėjo per 40 proc.“, – antradienį Seime, pasisakydamas už pataisas, teigė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

ELTA primena, kad Užimtumo įstatymo pataisomis siekiama kuo greičiau padėti ieškantiems darbo ir jį siūlantiems surasti vieniems kitus. Tarpininkavimo paslaugos bus teikiamos tik ieškantiems darbo, o ne formaliai registruotiems Užimtumo tarnyboje.

Taip pat bus didinama ir plečiama parama judumui – kelionės išlaidos bus kompensuojamos ne tik vykstant į darbą, bet ir vykstantiems į darbo pokalbį su darbdaviu ar konsultaciją į Užimtumo tarnybą. Taip pat didinama maksimali kompensacija iki 30 proc. MMA (t.y. 219 eurų) per mėnesį, o terminas ilginamas nuo 3 iki 4 mėnesių.

ЗАПРАВКА АВТОКОНДИЦИОНЕРОВ.
Комплекс услуг: Диагностика, опрессовка, ремонт, заправка.
+37065775741 Андрей

Подробнее

Darbo pasiūlymai bus teikiami, atsižvelgiant į ankstesnį bedarbio darbo užmokestį, dabar nėra atsižvelgiama. Pirmus 3 mėnesius turės būti siūlomas ne mažesnis kaip 80 proc. buvusio atlyginimo, o 4–9 mėnesiais – 60 proc.

Visais atvejais siūlomas darbo užmokestis negalės būti mažesnis už gaunamą nedarbo socialinio draudimo išmoką. Nuo 10–to mėnesio tinkamas darbas būtų toks, kuris nebūtinai atitinka asmens kvalifikaciją, kompetenciją, turimą darbo patirtį, bet atitinka sveikatos būklę ir nustatytas kelionės iki darbo vietos ir atgal trukmę bei išlaidas.


ELTA

Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai
Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Estijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Martinu Heremu

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта