Seimo pirmininkės ir premjerės kalbas Sausio 13-osios minėjime nustelbė protestuotojų šūksniai
Lietuva ir Baltijos šalys 13 01 2022 274 peržiūros

Seimo pirmininkės ir premjerės kalbas Sausio 13-osios minėjime nustelbė protestuotojų šūksniai

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai.

Susirinkusieji Seimo pirmininkę pasitiko švilpimu ir šūksniais „Gėda“. Protestuotojai nepasitenkinimą reiškė visos V. Čmilytės-Nielsen kalbos metu.

Protestuotojai rankose laikė plakatus su užrašais „Komunistinės nkvedistinės kgbistinės išperos lauk iš valdžios“, „Lauk landsberginį gaivalą! Šalin kovidinį PIŠ‘o fašizmą“, „Ne už tokią laisvę žuvo lietuviai“.

Į protestuotojų šūksnius savo kalboje sureagavo premjerė. Kalbėdama apie laisvę ji teigė, kad ir jos kalbą tildęs protestuotojų švilpimas yra iškovotos laisvės dalis.

„Laisvė visada yra kūryba, o ne destrukcija. Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat tos iškovotos laisvės dalis“, – Nepriklausomybės aikštėje sakė I. Šimonytė.

Tuo tarpu prieš tai kalbėjusį prezidentą Gitaną Nausėdą susirinkusieji pasitiko palankiau, šalies vadovui kalbant pasipiktinimo šūksnių ir švilpimo girdėti nebuvo.

Renginiui vykti trukdę asmenys nesutinka, kad išsišoko ne vietoje

Sklandžiai įvykti renginiui trukdę asmenys nesutiko su tuo, kad savo nuomonei pareikšti pasirinko visai netinkamą vietą ir laiką.

„Sausio 13-ąją kovojome, kad neliktų okupantų valdžios. O dabar okupantai okupavo valdžią ir daro ką nori, net tvora apsitvėrė“, – sakė protestuotojas, į aikštę atsinešęs plakatą, kuriame puikavosi užrašas „mergele pagal iškvietimą, išeikite“.

„Piktinamės praktiškai visais sprendimais“, – teigė protestuotojas.

Kitas Eltos pakalbintas tarp protestuotojų sukęsis asmuo kalbėjo panašiai.

Krovinių pervežimas Visagine ir visoje Lietuvoje.
Užnešame ir išnešame daiktus, baldus, išvežame statybines ir kitas šiukšles ir t.t.
Tel. 8-628-14441.
Грузовые перевозки по Висагинасу и всей Литве.
Заносим и выносим крупногабаритные вещи, вывозим строительный мусор и т.д. Тел. 8-628-14441

Подробнее

„Valstybė dabar yra griaunama. Turi būti pasikeitimai. Esu paprastas statybininkas, tinkuotojas, bet dar šiokį tokį loginį mąstymą turiu“, – teigė iš Klaipėdos atvykęs Gediminas.

Ketvirtadienį, minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyksta Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

Minėjimas vyksta patruliuojant sustiprintoms policijos pajėgoms. Kaip Laisvės gynėjų dienos minėjimo išvakarėse sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, tokių priemonių imtasi, nes į renginį atvyksta įvairių protesto grupių atstovai.

Dalis renginio dalyvių kritiškai įvertino protestuotojus

Vis dėlto į Sausio 13-osios minėjimą atvyko ir kitokią nuomonę turinčių gyventojų.

„Neišsilavinusių, neišsiauklėjusių žmonių buvo ir bus ir jie tiesiog nori pasireikšti savo kvailumu. Vienas nori pasireikšti savo protu, savo išsilavinimu, savo patriotizmu, o kiti nori pasireikšti savo kvailumu. Štai žmonės, kuriuos matote aplinkui, kurie taip reiškiasi“, – kitokios pozicijos laikėsi renginyje dalyvavusi Gražina iš Vilniaus.

Moteris teigė, kad Laisvės gynėjų diena jai labai svarbi diena, nes pati 1991 metų sausio 13-osios naktį budėjo prie bokšto.

Ketvirtadienį, minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyksta Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.


ELTA

Vyriausybės kanclerė: COVID-19 sergantis žmogus dirbti turėtų tik blogiausiu atveju
Vyriausybės kanclerė: COVID-19 sergantis žmogus dirbti turėtų tik blogiausiu atveju

„Besimptomės formos COVID-19 liga sergantis žmogus galėtų dirbti tik tuo atveju, kai iškiltų grėsmė darbo vykdymui“, - vyriausybės kanclerė tikina

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта