Siūlo mažiau remti vėjo energetiką
Energetika 19 02 2011 761 peržiūros

Siūlo mažiau remti vėjo energetiką

Vėjo energetikos plėtrą galima pristabdyti mažinant vėjo elektros supirkimo tarifą – siūlo Lietuvos elektros perdavimo tinklą valdančios bendrovės vadovas.:::Technines sąlygas vėjo jėgainėms statyti išduodanti elektros perdavimo tinklo bendrovė „Litgrid“ skaičiuoja, kad jau dabar norinčiųjų gaminti vėjo energiją pajėgumai gerokai viršija 500 megavatų.
Tiek vėjo elektros Lietuva pasi žadėjusi supirkti tik 2020-aisiais. Pagal įsipareigojimus Europos Sąjungai beveik ketvirtadalį visos energijos turėsime gaminti iš atsinaujinančių šaltinių. „Litgrido“ vadovo nuomone, tokį stiprų vėjo energetikos „gūsį“ skatina pernelyg aukšti skatinamieji šios energijos supirkimo tarifai.
„Tai reiškia yra per geras tarifas. Nes mūsų statistika rodo, kad yra labai daug norinčių vėjo energetiką vystyti. Yra leidimų išduota labai daug ir per tarifą galima truputį juos pareguliuoti“, – teigė AB „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys. Vadinamosios žaliosios energijos supirkimo politiką nustatančios Energetikos ministerijos vadovas sako, kad už gamintojams palankią 30 centų kilovatvalandės kainą bus superkama tik 500 megavatų vėjo energijos, o virš šios ribos vėjininkams bus mokama tik rinkos kaina, kuri šiuo metu yra maždaug perpus mažesnė.
Ministro nuomone, nustatant supirkimo tarifus reikėtų žiūrėti ne gamintojų, o vartotojų interesų. Todėl svarstoma labiau remti tas energetikos rūšis, kurios mažintų priklausomybę nuo rusiškų dujų ir pigintų šildymą. Tuo labiau, kad vėjo energetika yra nestabili, gaminama tik pučiant vėjui ir jos srautus reikia balansuoti. „Energija, pagaminta iš vėjo yra reikalinga, tačiau tie kaštai, kuriais apkrauna tarifą būtent perdavimo ir skirstymo sistema yra labai dideli. Energetikos strategijoje mes numatome žymiai spartesnį biomasės panaudojimą, kaip vietinio resurso.
Aš manau, kad čia būtų tikslinga žiūrėti kaip galėtume tą biomasės panaudojimą skatinti, kaip skatintume investicijų pritraukimą“, – aiškino Energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Vėjo energetikai kol kas negalėjo atsakyti, ar jie gamintų ir pardavinėtų elektrą rinkos kainomis. Tačiau jų nuomone, vėjo energetikos plėtrą stabdo naujosios atominės šalininkai, dėl to esą siūloma riboti ir vėjo energijos supirkimą ar tarifus.
„Išsikėlė jie sau tą fiktyvų tikslą – pastatyti atominę elektrinę, tas jungtis beprasmiškas įsirengt ir nuo to viskas išeina. Jie skaičiuoja, kiek nuo jų atominės ir nuo tinklų būtų galima leist vėjo energetikai. Dėl to yra sugalvota, kad vėjo energetika yra brangi, ją reikia remti. Iš tikrųjų ji yra pigesnė, negu atominė ir kitos tradicinės energetikos rūšys“, – teigė Vėjo energetikos asociacijos prezidentas Stasys Paulauskas. „Litgrid“ duomenimis, pernai vėjo energetika Lietuvoje augo sparčiausiai iš visų atsinaujinančių šaltinių – net 38 proc.
 
LTV „Panorama“
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA
Geri pasiūlymai parduotuvėje BOHEMIA

Balandžio mėnesio pasiūlymai

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта