Siūloma, kad VTEK tirtų savivaldybių tarybų narių ir merų galimus interesų konfliktus
Lietuva ir Baltijos šalys 19 06 2023 238 peržiūros

Siūloma, kad VTEK tirtų savivaldybių tarybų narių ir merų galimus interesų konfliktus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių grupė siūlo suteikti įgaliojimus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) tirti  savivaldybių tarybų ir merų galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus.

Seimo nariai konservatoriai Vilius Semeška, Jurgis Razma, Andrius Vyšniauskas ir Andrius Kupčinskas įregistravo tokį pasiūlymą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo pakeitimo projektui.

Kaip pastebi pasiūlymo autoriai, pagal Seime svarstomas VTEK įstatymo pataisas, savivaldybių merus ir tarybos narius, ar jie pažeidė viešųjų ir privačių interesų konflikto principą, tirtų ir svarstytų tik tos savivaldybės Etikos komisija.

„Šiuo įstatymo projektu iš VTEK kompetencijos iš dalies pašalinami savivaldybių merų ir tarybų narių pažeidimų nagrinėjimai. Didžiausia problema, jog dažniausiai, savivaldybės valdančioji dauguma ir sudaro Etikos komisijos sudėties branduolį. Tai reiškia, kad savivaldybės Etikos komisija bus suinteresuota ginti savivaldybės merą ir daugumai priklausančius tarybos narius, priešingai opozicijos tarybos narius be objektyvaus tyrimo galės pripažinti pažeidusius viešuosius ir privačius interesus. Tokiu būtų gali būti pažeidžiami teisingumo, objektyvumo ir sąžiningumo principai, bus sudaroma prielaida išvengti atsakomybės ir nebaudžiamumo už viešųjų interesų pažeidimą",- sako pasiūlymo autoriai.

Automobilių remontas, naujų/naudotų detalių pardavimas, sugedusių, angliškų ir kt. automobilių supirkimas ir utilizacija su išvežimu ir pažymų išdavimu.
Автомобили: ремонт, продажа новых и б/у деталей, скупка и утилизация негодных к эксплуатации, английских и т. п. с вывозом и выдачей справок.
Rimšė, UAB „Edilendas“
+370-689-21789, +370-655-93555

Подробнее

Jeigu Seimas pritartų konservatorių grupės siūlymui, įstatyme būtų numatyta, kad VTEK „tiria asmenų pranešimus, skundus ir prašymus dėl deklaruojančių asmenų (išskyrus Seimo narius jiems einant šias pareigas) veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms“.

VTEK įstatymo pakeitimo projektą parengė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.


ELTA

VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia skiepytis nuo gripo ir COVID-19
VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia skiepytis nuo gripo ir COVID-19

VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centras praneša, kad nepaisant prasidėjusio šaltojo sezono, nuo gripo dar ne vėlu pasiskiepyti

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта