Siūloma visiems pradinukams iš valstybės biudžeto finansuoti plaukimo mokymosi vasaros stovyklas
Siūloma kiekvienam pradinukui iš valstybės biudžeto finansuoti vienkartinę 18 valandų trukmės plaukimo mokymosi vasaros stovyklą.
Tai numatančias patobulintas Švietimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas.
Pasak L. Jonausko, dabar valstybė per mažai daro, kad apsaugotų kuo daugiau vaikų nuo skendimo, todėl prevencijai reikėtų didesnio dėmesio.
„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija per metus finansuoja tik apie 8 tūkstančių pradinių klasių mokinių – antrokų – plaukimo pamokas. Tačiau vien tik antrų klasių moksleivių Lietuvoje yra daugiau nei 30 tūkstančių. Šiandieninis valstybės indėlis į vaikų skendimo prevenciją tikrai yra per mažas. Tai rodo ir skendimo statistika. 2021 metais Lietuvoje nuskendo mažiausiai 144 žmonės. Iš jų – septyni vaikai ir jaunuoliai iki 19 metų. Eurostato duomenimis, Europoje Lietuva kartu su Latvija pirmauja mirčių nuo skendimo statistikoje“, – teigia L. Jonauskas.
Seimo narys mano, kad pradinukų mokymui plaukti galima būtų išnaudoti vasaros stovyklų formatą.
Перевозка + грузчики
Перевозка мебели, бытовой техники, стройматериалов, вещей и т.д.
Вывоз старой мебели, строительного мусора.
Вывоз мусора из квартир, дач, гаражей и подвалов.
Перевозка грузов длиной до 6 м, грузоподъемность до 2,5 т.
+370-622-31044.
„Vasaros metu uždarų baseinų užimtumas dažnai sumažėja, todėl dėl mažų lankytojų srautų jie netgi uždaromi. Todėl šis laikas gali būti naudojamas mokymosi plaukti vasaros stovykloms. Mokėjimo plaukti įgūdis itin svarbus, siekiant iki minimumo sumažinti skęstančių vaikų skaičių. Mokymasis plaukti yra viena iš svarbiausių priemonių, kurios leidžia sumažinti tikimybę nuskęsti“, – sako L. Jonauskas.
Seimo nario L. Jonausko duomenimis, mokymosi plaukti vasaros stovykloms finansuoti iš valstybės biudžeto prireiktų per 13 milijonų eurų. Parlamentaro skaičiavimais, vienam vaikui 18 valandų trukmės plaukimo pamokoms reikėtų skirti 150 eurų.
Siūloma, kad Švietimo įstatymo pataisos įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d.
ELTA