Stringant sprendimams dėl laiko sukiojimo atsisakymo, sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
Sekmadienį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas.Europos Sąjungos (ES) institucijų lygmeniu nesibaigiant diskusijoms dėl laiko sukiojimo atsisakymo, Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje Ryšių su žiniasklaida grupės vadovė Agnė Kazlauskaitė Eltai teigė, kad sprendimas dėl sezoninio laiko keitimo vis dar ES Tarybos rankose.
„EK direktyvą, kuria panaikinamas sezoninis laiko keitimas, pasiūlė dar 2018 metų rugsėjį. (...) Sprendimas dėl šio EK pasiūlymo dabar – ES Tarybos, t. y. ES valstybių Vyriausybių, rankose. Kad EK siūloma direktyva įsigaliotų, dėl jos turi sutarti Europos Parlamentas (EP) ir ES Taryba“, – Eltai sakė A. Kazlauskaitė.
Ji priminė, kad pernai EP pritarė, jog sezoninis laiko keitimas turėtų baigtis 2021 metais.
„Tuo tarpu ES valstybių ministrai ES Taryboje tebesvarsto šį klausimą ir taip pat svarsto, kurį laiką – žiemos ar vasaros – jų atstovaujama valstybė rinktųsi, panaikinus sezoninį laiko keitimą“, – teigė EK atstovybės Ryšių su žiniasklaida grupės vadovė.
A. Kazlauskaitė akcentavo, kad savo sprendimus dėl pasirenkamo laiko ES valstybės narės turės priimti tik po EP ir ES Tarybos sprendimo.
Продаётся помещение в третьем микрорайоне 77 квадратных метров по Taikos 78a (бывший цветочный магазин). Телефон +44 7576240357.
Подробнее„Kurį laiką renkasi ES valstybės EK turės pranešti tik kai šią direktyvą priims EP ir ES Taryba“, – teigė ji.
Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, 3 valandą ryto laikrodžio rodyklės persukamos valandą į priekį. Toks Vyriausybės nutarimas buvo priimtas, atsižvelgus į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų.
Anksčiau A. Kazlauskaitė Eltai teigė, kad EK 2018 metais atliko internetinę apklausą visoje ES. Šioje apklausoje dalyvavo 4,6 mln. žmonių, iš jų 84 proc. pritarė galimybei naikinti laiko keitimą dukart per metus.
ELTA