Supažindina, kokį reaktorių „Hitachi“ statys Visagine
Energetika 24 11 2011 598 peržiūros

Supažindina, kokį reaktorių „Hitachi“ statys Visagine

Energetikos ir technikos muziejus Vilniuje kviečia susipažinti su interaktyviu verdančio vandens reaktoriaus modeliu.:::Tokį reaktorių Japonijos korporacija „Hitachi“ statys Visagino atominėje elektrinėje, praneša LTV „Šiandien“.
Pažangusis verdančio vandens reaktorius yra vienintelis šiuo metu pasaulyje eksploatuojamas trečios kartos pagerinto saugos lygio reaktorius. Jo galia siekia 1350 megavatų. Keturi tokie reaktoriai jau veikia Japonijoje, dar du yra statomi – vienas Japonijoje, kitas Taivane. Pusę tonos sveriantį interaktyvų reaktoriaus modelį visuomenei susipažinti į Vilnių atvežė Visagino atominės elektrinės bendrovė, kuri rūpinasi naujos jėgainės statyba.
„Tai yra japonų pagamintas modelis ir jis keliauja po pasaulį. Į Lietuvą jis atkeliavo iš Brazilijos ir pas mus bus trumpai. Muziejuje modelis bus eksponuojamas iki gruodžio 8 dienos“, – sako Energetikos ir technikos muziejaus direktorė Rasa Augutytė.
Reaktoriaus veikimo principas visuomenei pristatomas anglų kalba, tačiau direktorė sako, kad muziejaus gidai apie viską gali papasakoti ir lietuviškai. Pasak R. Augutytės, šis eksponatats įdomus ne tik moksleiviams ar studentams, bet ir energetikos specialistams.
 
LTV „Šiandien“
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Paminėkime šią prasmingą datą...

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта