V. Pranckietis apie siūlomus mokesčius: jeigu norime turėti didesnes išlaidas, turime surinkti daugiau pinigų
Dauguma balsuosiančių už kitų metų biudžetą jau yra susiformavusi, tačiau, Seimui nepritarus siūlomiems mokesčiams, reikės ieškoti, kur karpyti išlaidas, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
„Jeigu norime turėti didesnes išlaidas, turime surinkti daugiau pinigų, visada ta priešybių vienybė yra. Jei bus atmesti vieni ar kiti įstatymai, kurie papildytų biudžetą, reikia grįžti prie išlaidų skyriaus ir sakyti, kurių išlaidų turime nedaryti“, – trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė V. Pranckietis.
Pasak Seimo vadovo, kitų metų biudžeto projektas yra subalansuotas.
„Žinoma, mūsų ruošiamas biudžetas yra subalansuotas ir socialiai orientuotas, ir manau, kad jis atitinkantis ir programą, ir žmonių lūkesčius, todėl turėtume siekti konsensuso ir priimdami biudžetą žinoti, kad kitais metais gyvensime pagal tokias išlaidas, kurios yra surenkamos pagal įstatymus, kurie teikiami“, – teigė Seimo pirmininkas.
V. Pranckietis sakė esąs įsitikinęs, kad už biudžeto projektą balsuosiančių parlamentarų dauguma jau yra susiformavusi.
„Jei kas nors norėtų bandyti iškelti savo asmeninį interesą prieš visą programą, tai sėkmės toks projektas turbūt nesurastų, bandymas pastatyti Vyriausybės programą prieš savo interesus irgi bus nesėkmingas. Už Vyriausybės programą, manau, surinks daug paramos, ir net jei atsiras nebalsuojančių už biudžetą ar galvojančių, kad jis neteisingas jų atžvilgiu, tai ta pozityvi dauguma susiformuos, ir ji yra jau dabar“, – teigė V. Pranckietis.
ELTA primena, kad Seimas antradienį priėmė svarstyti Finansų ministerijos parengtą valstybės biudžeto įstatymo projektą. Kitų metų valstybės biudžete planuojama gauti 11,5 mlrd. eurų pajamų, o asignavimai sieks 12,6 mlrd. eurų.
Po pateikimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė – 36.
Valstybės biudžeto išlaidos augs 8 proc., iki 940 mln. eurų, „Sodros“ – 11,7 proc., iki 472 mln. eurų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) – 7,4 proc., iki 145 mln. eurų, savivaldybių – 11,6 proc., iki 339 mln. eurų.
Valstybės biudžeto pajamos augs 9 proc., iki 956 mln. eurų, „Sodros“ – 9,1 proc., iki 407 mln. eurų, PSDF – 11,7 proc., iki 241 mln. eurų, o savivaldybių – 11,9 proc., iki 350 mln. eurų.
Nominalus valdžios sektoriaus perteklius kitąmet, planuojama, bus ne mažesnis nei 0,2 proc. BVP.
ELTA