Vilniuje, Lukiškių aikštėje, bus paminėtos Lietuvos įstojimo į NATO 18-osios metinės
Įdomu žinoti 29 03 2022 409 peržiūros

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, bus paminėtos Lietuvos įstojimo į NATO 18-osios metinės

Lietuva – NATO pilnametė. 2004 metų kovo 29 dieną NATO nare tapusi Lietuva jau 18 metų yra stipriausio gynybinio Aljanso pasaulyje dalis, o minint šią sukaktį antradienį 18 val. Lukiškių aikštėje Vilniuje įvyks šventinis Lietuvos įstojimo į NATO dienos koncertas.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, šįkart Lietuvos narystės NATO metinės yra ypatingos. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, sąjungininkai rytinėje Aljanso dalyje šiuo metu yra dislokavę tūkstančius papildomų karių, taip rodant tvirtą NATO įsipareigojimą kolektyvinės gynybos užtikrinimui.

„Šiandien Lietuvos narystė NATO įgyja dar didesnę prasmę. Rusijos karas prieš Ukrainą esmingai keičia labai daug dalykų, suvokiame, kokia yra saugumo, laisvo apsisprendimo ir apskritai laisvės kaina. Šiandien NATO sąjungininkai yra labiau susitelkę ir vieningi, visi kartu bandome padėti Ukrainai“, – sako A. Anušauskas.

NATO yra sėkmingiausias istorijoje aljansas, sujungiantis klestėjimo, saugumo ir laisvės garantijas Europoje ir Šiaurės Amerikoje. NATO tvirtai laikosi bendro tikslo užkirsti kelią konfliktams ir užtikrinti taiką bei laisvę Aljanso žmonėms. Sąjungininkai yra įsipareigoję vieni kitiems – bet kokia ataka prieš vieną iš sąjungininkų yra ataka prieš visas Aljanso valstybes.

Krovinių pervežimas Visagine ir visoje Lietuvoje.
Užnešame ir išnešame daiktus, baldus, išvežame statybines ir kitas šiukšles ir t.t.
Tel. 8-628-14441.
Грузовые перевозки по Висагинасу и всей Литве.
Заносим и выносим крупногабаритные вещи, вывозим строительный мусор и т.д. Тел. 8-628-14441

Подробнее

Pagrindinė NATO užduotis – užtikrinti trisdešimties Aljanso narių saugumą. Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkų kariai kartu su Lietuvos kariuomenės kariais veikia išvien, siekdami apsaugoti ir apginti kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą.


ELTA

I. Šimonytė Baltijos karinėje konferencijoje: Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė
I. Šimonytė Baltijos karinėje konferencijoje: Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė

Šį rytą į konferenciją susirinkusiems dalyviams sveikinimo žodį tarė ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, pažymėjusi, kad Ukrainos pergalė – vienintelė Rusijos vykdomo karo baigties galimybė

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта