Įmokas per „Snorą“ moka piktybiškai
Mokėdami už įvairias paslaugas kai kurie klientai iki šiol perveda pinigus į bankrutuojančiame „Snore“ turėtas sąskaitas.:::Kartais jie neslepia, kad taip elgiasi tyčia. Banke „Snoras“ sąskaitas turėjo nemaža dalis valstybinių įmonių ir įstaigų. Todėl dalis gyventojų ir verslo įmonių už suteiktas paslaugas pervedinėjo pinigus į įmonių sąskaitas „Snore“.Šiuo metu į „Snoro“ sąskaitas galima pervesti tik paskolų litais įmokas. Tačiau pinigai tebeplaukia ir už įvairias paslaugas. „Manome, kad kai kurie klientai piktybiškai perveda pinigus į mūsų turėtą sąskaitą „Snore“. Kitaip to paaiškinti negalime“, – pečiais gūžčiojo Registrų centro atstovas Aidas Petrošius. Jis pasakojo, kad pervedimai į „Snoro“ sąskaitą ypač pajudėjo tada, kai Vilniaus apygardos teismas šiam bankui iškėlė bankroto bylą.
„Mes įvairiais būdais informavome klientus, kad jie gali pervesti pinigus į mūsų sąskaitas kituose bankuose, tačiau kai kurie jų laikėsi savo ir vis tiek mokėjo per „Snoro“ banką“, – pasakojo A. Petrošius. Nors pervestos sumos, anot pašnekovo, nebuvo didelės, klientų užsispyrimas nustebino. Kai kurie žmonės neslėpė tai darantys sąmoningai. „Jeigu Registrų centras renka pinigus, tegul jie sudega „Snore“, – tokį atsakymą iš užsispyrusių klientų išgirsdavo centro darbuotojai.
Beje, už paslaugas per „Snorą“ labiausiai linkusios atsiskaityti įmonės, o ne gyventojai. „Laimei, tokių yra mažuma“, – pridūrė Registrų centro atstovas. Neoficialiomis žiniomis, pinigai už paslaugas byrėjo ir į kitų valstybinių įmonių buvusias sąskaitas „Snore“.
Tarp jų minimas ir Lietuvos paštas. Bankas „Snoras“ kol kas neteikia informacijos, kiek nuo bankroto paskelbimo pradžios į sąskaitas pateko pinigų. Tačiau bankroto administratoriaus komandai ši situacija puikiai žinoma.
Stebimasi, kad kai kurie gyventojai ir įmonės vis dar perveda pinigus į „Snorą“. Bet kokiu atveju pinigus bankui teks grąžinti. Tačiau kol kas nėra aišku, per kiek laiko šios sumos bus grąžintos siuntėjams ir kaip į tai reaguos pačios valstybinės įstaigos – ar tai bus laikoma klientų skola, ar pinigai grįš paslaugų pardavėjams.
Artimiausiu metu „Snoras“ paskelbs oficialų raginimą atsiskaityti už paslaugas per kitų bankų sąskaitas.
„Lietuvos rytas“