Keksiuko vadinti „Negriuku“ - negalima?
Lietuva ir Baltijos šalys 16 01 2013 780 peržiūros

Keksiuko vadinti „Negriuku“ - negalima?

Keksiukas „Negriukas“ - įžeidžiančiu pavadinimu? To klausė į DELFI kreipęsis skaitytojas Andrius, pastebėjęs „Iki“ parduotuvės lentynose parduodamus kepinius „Negriukas“.:::Vaikinas stebėjosi, kad nors šio žodžio vartojimas laikomas įžeidimu, toks kepinių pavadinimas parduotuvėse naudojamas.

Pasirodo, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba tokio pavadinimo iš tiesų pataria atsisakyti. Nuotrauką su keksiuku, „Iki“ parduotuvėje pavadintu mufinu, „Negriukas“ atsiuntęs skaitytojas stebėjosi kepinio pavadinimu.

„Ar tai nėra rasistinis įžeidimas vartoti žodį „negriukas“? Juk negalime vadinti žmonių negrais, negriukais ir pan. Tai rasizmas. Keičiame tai į tamsiaodis, juodaodis. O kaip turėtų būti su prekėmis?“, - domėjosi vaikinas.

Svarstys, ar keisti pavadinimą

Apie kepinio pavadinimą pasiteiravus „Iki“ viešųjų ryšių departamento vadovo Valdo Lopetos, jis sakė, kad keksiukai „Negriuko“ pavadinimą gavo dėl to, kad taip tokios receptūros gaminiai vadinami jau seniai.

„Šis pavadinimas konditerijos meistrų ir mėgėjų jau yra vartojamas gana seniai, galima rasti nemažai taip pavadintų tortų ar pyragų receptų. Keksiukas taip pavadintas buvo būtent dėl šios priežasties“,- sakė jis

По самой высокой цене скупаем в Литве леса (зрелые, молодые, на дрова, срубленные), землю, усадьбы.
Тел. +370-676-41155.

Подробнее

V. Lopeta teigė,kad pirkėjų klausimų dėl šio pavadinimo iki šiol gavę nebuvo. „Tačiau į Jūsų atsiųstus pirkėjo klausimus reaguosime ir apsvarstysime galimybę pakeisti keksiukų pavadinimą“, - sakė jis.

Specialistai pataria pavadinimo atsisakyti Pasirodo, keksiuko vadinti „Negriuku“, pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjos teisiniais klausimais Laimos Vengalės – Dits iš tiesų nereikėtų. Nors šis keksiuko pavadinimas jau tapo įprastu tarp vartotojų, tai, moters teigimu, vis tik yra įžeidžiantis žodis. „Mes esame gavę panašų skundą, kad „Rimi“ pardavinėja keksiukus „Negriukus“.

Buvo priimtas toks sprendimas, kad tas žodis, jeigu aiškintis to žodžio kilmę, yra vis tik nuo žodžio „negro“. Jis ispaniškai nurodo į tamsios odos spalvos žmogų, - kalbėjo ji. - Žiūrint istorinę žodžio reikšmę, vyko ir prekyba juodaodžiais žmonėmis ir juos vadino tuo žodžiu, tai tas žodis „negriukas“ vėlgi greičiausiai pažymi tą žmogaus odos spalvą“.

Moteris sakė, kad šio pavadinimo naudojimas nėra Lygių galimybių teisių įstatymo pažeidimas, tačiau rekomenduoja jo atsisakyti. „Čia nėra pažeidimas bent jau Lygių galimybių įstatymo taikymo prasme, tiesiog kultūros dalis, korektiškumas, kaip korektiškai elgtis su žmonėmis ir kaip puoselėti tas tradicijas ir kaip formuoti tą kultūrą, kad nebūtų pažeidimų“, - sakė ji.

DELFI

Dmitrij Ikonikov: Neregėto godumo atrakcionas
Dmitrij Ikonikov: Neregėto godumo atrakcionas

Ši istorija – ne apie milijonus biudžeto eurų, išleistų mega projektams, ir ne apie abejotiną šimtų tūkstančių eurų skyrimą „vargšams“ verslininkams.

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта