Nustojo galioti pusmetį trukusi lengvata vežėjams: įmonėms teks vėl mokėti muito mokesčius
Verslas ir ekonomika 09 02 2023 416 peržiūros

Nustojo galioti pusmetį trukusi lengvata vežėjams: įmonėms teks vėl mokėti muito mokesčius

Ukrainos keliais krovinius vežantiems Lietuvos bei kitų šalių vežėjams teks prisitaikyti prie nuo vasario 1 d. įsigaliojusių pokyčių – sustabdyta anksčiau taikyta išimtis, leidusi per Ukrainos teritoriją importuoti, eksportuoti ir tranzitu gabenti tam tikrų kategorijų prekes, nepateikiant muitų ir mokesčių garantijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo, tai reiškia, kad visos prekės, kurios bus gabenamos Ukrainos teritorijoje, nuo šiol turės būti padengtos muitinės mokesčiais, o vežėjai dėl to gali patirti didesnes laiko bei finansines sąnaudas.

„Transporto sektoriaus įmonės išgyvena nelengvą laikotarpį, tad taikytos išimtys vežėjams buvo tikrai naudingos. Jos palengvindavo prekių judėjimą, o tai labai svarbu atstatinėjant dėl karo sutrikusias logistikos grandines. Neabejotinai tai ir naudinga Ukrainai, į kurią kur kas greičiau patekdavo šaliai svarbiausios prekės ir gaminiai.

Lietuvos vežėjų kroviniai į Ukrainą bendrame kontekste nesudaro pačios reikšmingiausios dalies, vis tik galimybės nemokėti muito mokesčių įmonėms leisdavo sutaupyti tūkstančius eurų, kas yra be galo svarbu šiais gana sudėtingais ekonomikai laikais, ypač mažiesiems ir smulkiesiems vežėjams“, – sako Z. Buivydas. 

Primenama, kad per Ukrainos teritoriją, importuoti, eksportuoti ir tranzitu gabenti tam tikrų kategorijų prekes nepateikiant muitų ir mokesčių garantijos buvo leidžiama nuo pernai metų rugsėjo 27 d., pagal Ukrainos ministrų kabineto nustatytą tvarką.  

Перевозка + грузчики
Перевозка мебели, бытовой техники, стройматериалов, вещей и т.д.
Вывоз старой мебели, строительного мусора.
Вывоз мусора из квартир, дач, гаражей и подвалов.
Перевозка грузов длиной до 6 м, грузоподъемность до 2,5 т.
+370-622-31044.

Подробнее

Gabenti buvo galima tokių kategorijų prekes kaip gyvūninės ir augalinės kilmės produktai, neorganinės chemijos produktai, odos bei medienos produktai, popieriniai, stiklo gaminiai ir t. t.

ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта