Oficialu: Lietuva neskųs EK sprendimo dėl „Gazprom“
Verslas ir ekonomika 17 09 2018 1128 peržiūros

Oficialu: Lietuva neskųs EK sprendimo dėl „Gazprom“

Po visapusiškų konsultacijų ir įvertinus visas aplinkybes, apsispręsta neskųsti Europos Komisijos (EK) sprendimo dėl Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ veiksmų. 

„Įvertinus galimas tokio skundo perspektyvas, bylinėjimosi kaštus bei tai, kad EK sprendimas buvo gerokai patobulintas ir sustiprintas „Gazprom“ įsipareigojimų atžvilgiu, atsižvelgiant į daugumą Lietuvos pastabų, taip pat ir į tai, kad Lietuva jau turi individualią bylą su „Gazprom“ (inicijuota 2012 m.), kurioje ginami Lietuvos vartotojų interesai, vertiname, kad šioje situacijoje tai - racionaliausias sprendimas. Manome, kad EK sprendime išdėstyti argumentai dėl „Gazprom“ padarytų pažeidimų gali būti naudingi Lietuvai minėtoje konkrečioje byloje“, - teigiama Energetikos ministerijos atsakymuose Eltai.

Ministerija pažymi, kad pagal EK sprendimą yra numatytas konkretus „Gazprom“ įsipareigojimų laikymosi kontrolės mechanizmas. Tai reiškia, kad visą įsipareigojimų galiojimo laiką - aštuonerius metus - bus stebima, ar „Gazprom“ šių įsipareigojimų laikosi. Jei įsipareigojimai bus sulaužyti, be jokių papildomų tyrimų Rusijos bendrovei bus skiriama bauda.

ELTA primena, EK sprendimą ginče su „Gazprom“ neoficialiai paskelbė gegužės 24 dieną, oficialiai - po dviejų mėnesių. 

EK pateikė koncernui tolesnės veiklos skaidrumo ir konkurencijos taisyklių laikymosi nurodymus, tačiau baudų nepaskyrė. EK numato, kad, jeigu „Gazprom“ pažeis nurodymus, institucija galėtų skirti baudą, siekiančią iki 10 proc. įmonės pasaulinės metinės apyvartos be būtinybės įrodyti, kad buvo pažeistos ES antimonopolinės taisyklės.

EK tyrimas dėl „Gazprom“ dominuojamos pozicijos kai kuriose Europos valstybėse truko septynerius metus. Jo veiksmus aktyviai skatino Lietuvos Vyriausybė.

Rusijos dujų kompanijai grėsė apie 8 mlrd. eurų baudos už piktnaudžiavimą monopoline padėtimi Europos Sąjungos dujų rinkose.

Skaičiuojama, kad dėl nesąžiningos „Gazprom“ taikytos kainodaros Lietuva yra patyrusi apie pusantro milijardo eurų nuostolį.

ELTA

Teisinių paslaugų tarnyba Visagine
Teisinių paslaugų tarnyba Visagine

Teisinės paslaugos įvairiais klausimais

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта