„Omniva LT“ įspėja visus klientus: padaugėjo sukčiavimo atvejų, prisidengiant įmonės vardu
Įvykiai ir kriminalas 30 05 2022 331 peržiūros

„Omniva LT“ įspėja visus klientus: padaugėjo sukčiavimo atvejų, prisidengiant įmonės vardu

Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ perspėja šalies gyventojus dėl padažnėjusių bandymų sukčiauti prisidengiant bendrovės vardu. Internetiniai sukčiai siunčia netikras nuorodas ir bando išvilioti mokėjimo kortelių duomenis. Įmonė perspėja siuntimo paslaugomis besinaudojančius klientus ir prašo atidžiai įvertinti gaunamą informaciją.

„Omniva LT“ sulaukė pranešimų apie suaktyvėjusius finansinius sukčiavimus, todėl įmonė įspėja neatidaryti įtartinų nuorodų ir niekam neatskleisti mokėjimo kortelės duomenų. Neteisėta veikla atliekama siekiant išvilioti skelbimų portaluose prekes parduodančių asmenų banko duomenis. Sukčiai apsimeta parduodamų prekių pirkėjais ir prašo išsiųsti pirkinius per „Omniva LT“ kurjerį. Tuomet išsiunčia pardavėjui nuorodą į netikrą tinklalapį su forma, kurioje prašoma užpildyti kreditinės kortelės duomenis.

Nusikaltėliai kopijuoja įmonės tinklalapio vaizdą, tad gali pasirodyti, jog esate nukreipti į oficialią „Omniva LT“ svetainę.  Nors įmonei priklauso ne viena interneto svetainė: www.omniva.lt, savitarnos portalas www.mano.omniva.lt/ ir https://tarptautines.omniva.lt/, nė vienoje iš jų neprašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenų. Bendrovė nerenka mokėjimų už žmonių parduodamas prekes, tad jei gavote panašią užklausą – susidūrėte su sukčiais.

„Omniva LT“ specialistai ragina visuomet atkreipti dėmesį į svetainės nuorodą. Joje privalo būti oficialus interneto svetainės pavadinimas. Tad jei nuorodoje yra tik dalis informacijos arba keista panašių žodžių kombinacija, pavyzdžiui, „www.omnivalt.lt“, o ne www.omniva.lt – puslapis netikras.

Jei prašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenis – puslapis nepriklauso įmonei „Omniva LT“.

Jeigu situacija nėra aiški ir kyla papildomų klausimų, visuomet reikia kreipkitis į „Omniva“ specialistus ir apir įtariamą sukčiavimą pranešti policijai telefonu 112.

Apie visus sukčiavimo atvejus „Omniva LT“ nedelsiant informuoja ir Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą (NKSC).


ELTA

„Sodra“: vis daugiau pensinio amžiaus sulaukusių žmonių tebedirba
„Sodra“: vis daugiau pensinio amžiaus sulaukusių žmonių tebedirba

Minint Pagyvenusių žmonių dieną, dalijamasi 5 faktais apie dirbančius pensininkus

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта