Per žemės drebėjimą Filipinuose žuvo mažiausiai 4 žmonės, 60 sužeista
Pasaulyje 27 07 2022 209 peržiūros

Per žemės drebėjimą Filipinuose žuvo mažiausiai 4 žmonės, 60 sužeista

Trečiadienį Filipinų šiaurėje įvyko galingas žemės drebėjimas, kuris sukėlė žemės nuošliaužas, griovė pastatus ir nusinešė mažiausiai keturias gyvybes, pranešė pareigūnai.

Per drebėjimą, kuris apgadino šimtus namų ir pastatų, o keli iš jų sugriuvo, buvo sužeista mažiausiai 60 žmonių.

Dėl požeminių smūgių, kurie taip pat buvo juntami Manilos rajone ir privertė evakuotis iš aukštybinių pastatų, sutrūkinėjo keliai ir tiltai, siūbavo elektros stulpai, dužo langų stiklai. Valdžios institucijos taip pat sustabdė sostinės lengvojo geležinkelio sistemos darbą.

Iš pradžių žemės drebėjimo stiprumas buvo išmatuotas 7,3 balo, tačiau vėliau Filipinų vulkanologijos ir seismologijos institutas („Phivolcs“) jį sumažino iki 7 balų. Cunamio pavojaus signalas nebuvo paskelbtas.

„Phivolcs“ taip pat patikslino ir perkėlė epicentrą iš Lagangilango savivaldybės į šiaurės vakarus nuo Tajumo miesto Abros provincijoje, 335 km į šiaurę nuo Manilos.

Vienas iš žuvusiųjų – 25 metų statybininkas, kurį prispaudė žemės drebėjimo metu sugriuvęs statomas pastatas, pranešė nelaimių valdymo agentūra. Pastatas buvo statomas La Trinidado mieste Bengueto provincijoje, 129 km į pietus nuo žemės drebėjimo epicentro.

Vidaus reikalų sekretorius Benjaminas Abalosas sakė, kad dar vienas žmogus žuvo Benguete, vienas – Abroje ir dar vienas – Kalnų provincijoje. Išsamesnės informacijos apie šiuos tris žuvusiuosius kol kas nebuvo pateikta.

B. Abalosas sakė, kad vien Abros provincijoje buvo sužeisti 44 žmonės, o kitose nukentėjusiose vietovėse – 16.

Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra pranešė, kad kai kuriose vietovėse nutrūko elektros tiekimas ir nebuvo galima susisiekti telefonu.

ЗАПРАВКА АВТОКОНДИЦИОНЕРОВ.
Комплекс услуг: Диагностика, опрессовка, ремонт, заправка.
+37065775741 Андрей

Подробнее

„Kas 15 minučių jaučiame pakartotinius smūgius, – televizijos naujienų laidai sakė Abros provincijos vicegubernatorius Joy Bernosas. – Žmonės vis dar yra lauke šalia savo namų, tačiau apie aukas kol kas nepranešama“.

J. Bernosas sakė, kad sugriuvo dalis provincijos ligoninės, todėl teko evakuoti pacientus.

2013 metų spalį Filipinų centrinėje dalyje įvykęs 7,1 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo daugiau kaip 220 žmonių, buvo paskutinis stiprus žemės drebėjimas šalyje.

1990 metų liepos mėnesį šiaurinėje Lusono saloje per 7,8 balo žemės drebėjimą – vieną stipriausių kada nors Filipinus sukrėtusių žemės drebėjimų – žuvo daugiau kaip 2 400 žmonių.

 

ELTA/DPA

EPA-ELTA nuotr.

Aktuali informacija UAB „Visagino energija“ klientams
Aktuali informacija UAB „Visagino energija“ klientams

Pristatome pagrindinius UAB „Visagino energija“ 2022 m. vasaros darbus ir įvykius

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта