Prezidentė pasirašė pensijų sistemos pokyčių įstatymus
Lietuva ir Baltijos šalys 04 07 2018 857 peržiūros

Prezidentė pasirašė pensijų sistemos pokyčių įstatymus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė 26 įstatymų pataisas, susijusias su pokyčiais pensijų ir mokesčių sistemoje.

Prezidentės teigimu, dėl priimtų pataisų atsiranda galimybė didinti „Sodros“ pensijas ne tik tiems žmonėms, kurių pensijos šiuo metu yra mažiausios, bet ir visiems dabartiniams pensininkams.

Dirbantiesiems sukuriama paskata sukaupti didesnę senatvės pensiją. Jiems suteikiama galimybė kaupti papildomai - daugiau, nei įstatyme numatytas minimumas, ir pasinaudoti mokesčių lengvatomis. Jos numatytos ir darbdaviams, jeigu jie prisidės prie savo darbuotojų kaupiamų pensijų.

Pensijų fondų dalyvių keliama teisėtų lūkesčių problema sprendžiama paliekant valstybės biudžeto dotaciją, kaip valstybės paskatinimą dalyvauti kaupime, įtvirtinant mokesčių lengvatas kaupiantiesiems daugiau, mažinant apmokestinimo naštą darbo jėgai.

Birželio 28 dieną Seimas priėmė Vyriausybės pasiūlytą pensijų reformą, kuria atsisakoma pervesti „Sodros“ įmokos dalį į pensinius fondus, pensijų anuitetų mokėtoja tampa „Sodra“ ir bus taikomas automatinis įtraukimas į pensijų kaupimo sistemą. Už pakeitimus balsavo 76 parlamentarai, prieš - 5, susilaikė 8 Seimo nariai, primena ELTA.

Nuo kitų metų sausio visi dabartiniai kaupiantieji ir nekaupiantys iki 40 metų asmenys bus automatiškai įtraukiami į pensijų kaupimą su teise pasakyti „ne“.

Į kaupimo fondą automatiškai įtrauktas asmuo iki įtraukimo metų kovo 1 d. galėtų informuoti pensijų kaupimo bendrovę apie atsisakymą dalyvauti pensijų kaupime. Jei atsisakymo per nustatytą terminą įtrauktas asmuo nepareikš, jis taps kaupimo dalyviu ir dalyvaus pensijų kaupime iki senatvės pensijos amžiaus.

Automatinio įtraukimo procedūra būtų kartojama tris kartus kas trejus metus iki 40 metų. Vyresni nei 40 metų ir nekaupiantys asmenys pensijų kaupime galėtų dalyvauti savanoriškai.

Seimas priėmė ir pakeitimus, kuriais atsisakoma „Sodros“ įmokos dalies pervedimo į pensinius fondus, o pensijų anuitetų mokėtoja taps „Sodra“.

Продаётся помещение в третьем микрорайоне 77 квадратных метров по Taikos 78a (бывший цветочный магазин). Телефон +44 7576240357.

Подробнее

Įstatymu įtvirtintos 2 pensijų anuitetų rūšys: atidėtasis pensijų anuitetas ir standartinis pensijų anuitetas. Taip pat bus įtvirtintos vienkartinės ir periodinės pensijų išmokos, kurios bus paveldimos Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jei bus neišmokėtos dėl gavėjo mirties.

Pertvarkant antros pakopos pensijų sistemą gyventojo įmoka bus 4 proc. nuo darbo užmokesčio (po mokesčių pertvarkos - 3 proc.), o valstybė prisidės 2 proc. įmoka nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (po mokesčių pertvarkos - 1,5 proc.). Kaupiantiesiems nemažėtų „sodrinė“ pensija. Šiuo metu kaupiantiems pagal formulę 2+2+2 iš esmės niekas nesikeistų, tačiau kaupiantiems pensijas tik 2 proc. „Sodros“ įmokomis būtų galimybė maksimaliai pagal formulę 4+2 pradėti kaupti per penkerius metus.

Be to, pensijų fondų įkainiai sumažinami perpus - iki 0,5 proc. vidutinės metinės lėšų vertės.

Taip pat centralizuojamas anuitetų mokėjimas, kurį kritikavo privatūs pensijų fondai, teigiantys, kad nelieka prasmės kaupti privačiai, mat pensiją vis vien mokės „Sodra“.

Prezidentė pabrėžė, kad Vyriausybė turi tinkamai pasirengti sprendimų įgyvendinimui ir suprantamai žmonėms išaiškinti naujovių turinį, kad visi galėtų įvertinti savanoriško pasirinkimo galimybes.

Be to, pasak šalies vadovės, būtina, kad pensijų sistema taptų tvari, ilgalaikė ir užtikrinanti visuomenės pasitikėjimą valstybe.

Priimti pensijų įstatymai įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 dienos.

ELTA

Visaginas ruošiasi švęsti Kalėdas
Visaginas ruošiasi švęsti Kalėdas

Visagino kultūros centro informacija

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта