„Swedbank“: kas penktas lizingu įsigytas automobilis – draugiškas aplinkai
Lietuva ir Baltijos šalys 25 01 2022 279 peržiūros

„Swedbank“: kas penktas lizingu įsigytas automobilis – draugiškas aplinkai

Šalies gyventojų simpatijos aplinkai draugiškiems automobiliams pernai toliau augo. Remiantis „Swedbank“ lizingo duomenimis, per 2021 m. Lietuvos gyventojai iš viso įsigijo apie 1,1 tūkst. elektra varomų, hibridinių arba itin mažos emisijos benzininių lengvųjų automobilių, priskiriamų žaliojo lizingo kategorijai. Palyginus su ankstesniais metais, įsigytų aplinkai draugiškų automobilių skaičius padidėjo beveik 4 kartus.

„Aplinkai draugiškų automobilių dalis tarp visų lizingu įsigytų transporto priemonių praėjusiais metais sudarė daugiau kaip 22 procentus. Tai reiškia, kad maždaug vienas iš penkių gyventojų lizingu įsigytas automobilis buvo draugiškas aplinkai, kai 2020-aisiais tokių buvo tik vienas iš dešimties“, – sako „Swedbank“ vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius Tomas Pulikas.

Pasak T. Puliko, praėjusiais metais bendra „Swedbank“ su gyventojais sudarytų lizingo sutarčių vertė, perkant aplinkai draugiškus automobilius, sudarė 23 mln. eurų, o vidutinė vienos tokios sutarties vertė siekė apie 21 tūkst. eurų.

„Swedbank“ atstovo teigimu, didesnis pirkėjų aktyvumas buvo stebimas antrą metų pusmetį, kai aplinkai draugiškų automobilių dalis tarp visų lizingu įsigyjamų automobilių, vertinant naujas ir naudotas transporto priemones, padidėjo iki 25 procentų.

 

Ekologiški įsitvirtina tarp naujų

„Swedbank“ lizingo duomenys rodo, kad net 33,5 proc. praėjusiais metais Lietuvos gyventojų įsigytų visiškai naujų automobilių buvo draugiški aplinkai. Pikas buvo pasiektas 2021 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais, kai praktiškai kas antra lizingu įsigyta visiškai nauja transporto priemonė buvo draugiška aplinkai.

„Mažų ir nulinių emisijų automobilių paklausa pastebimai išaugo antroje metų pusėje, ir tam iš dalies įtakos turėjo naujų automobilių tiekimo trikdžiai bei aukštos kokybės nedaug naudotų automobilių trūkumas. Šie veiksniai prisidėjo prie to, kad didesnė pirkėjų dalis rinkosi persėsti prie aplinkai draugiškų automobilių vairo, kurių pristatymo grandinė veikė sklandžiau“, − komentuoja T. Pulikas.

Продается 3-этажное здание площадью 1589 кв.м, расположенное рядом с ИАЭС.
Дополнительная информация по тел. 8-617-79814.

Подробнее

Pasak „Swedbank“ atstovo, tarp populiariausių mažos emisijos automobilių, kuriuos perka gyventojai, yra „Toyota“, „Škoda“, „Volkswagen“ ir „Peugeot“ markių modeliai.

 

Įmonės kol kas perka mažiau

„Swedbank“ lizingo duomenimis, Lietuvos verslo įmonės per 2021 m. sudarė apie 270 sutarčių aplinkai draugiškiems automobiliams įsigyti. Bendra suma, kurią šalies įmonės investavo į ekologiškų automobilių parką, pernai siekė apie 7 mln. eurų.

Bendrovių įsigytų aplinkai draugiškų automobilių dalis tarp visų lizingu įsigytų transporto priemonių sudarė 11 proc., tarp naujų automobilių – apie 13 procentų.

 

ELTA

Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai
Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Estijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Martinu Heremu

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта