Tarp ambicingų Europos universitetų aljanso tikslų – ir naujos kartos europiečių rengimas
Europos Komisijos patvirtintas Europos universitetų aljansas „Transform4Europe“ (T4E), kuriame dalyvauja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir dar šešios žemyno institucijos, antradienį surengė virtualų susitikimą.
Anot VDU atstovo Martyno Gedvilos, buvo aptarti ambicingi aljanso tikslai – jungtinės studijų programos, verslumą, daugiakalbystę ir kitas kompetencijas plečiančios iniciatyvos bei mainai, siekiant parengti naujos kartos europiečius, turinčius šiandien aktualų skaitmeninio raštingumo, tarpkultūrinių žinių, daugiakalbystės, verslumo ir kitų įgūdžių.
Naujajame aljanse bendradarbiauja Vytauto Didžiojo (Lietuva), Saro krašto (Vokietija), Alikantės (Ispanija), Triesto (Italija), Sofijos šv. Klimento Ohridskio (Bulgarija) universitetai, Silezijos universitetas Katovicuose (Lenkija) ir Estijos menų akademija.
„Esame pasiruošę perimti geriausias praktikas iš mūsų partnerių, kurie dalinsis savo kompetencijomis darnioje švietimo ekosistemoje. Manau, projektas leis mums įgyti daugiau žinių, tapti atviresniais ir užtikrintai tęsti bendradarbiavimą“, – pažymėjo susitikime dalyvavusi VDU komunikacijos prorektorė doc. Vilma Bijeikienė.
Vienas esminių aljanso tikslų, kaip teigiama VDU pranešime, yra siekis ugdyti antreprenerystę. Vizituojančių verslo atstovų savaitės trukmės paskaitų kursuose verslininkai, verslo praktikai ir profesionalai, atvykę iš aljanso partnerinių valstybių, dalinsis įžvalgomis apie jų šalims būdingas verslo kultūras. Numatoma, kad dalis šių paskaitų bus viešos ir siūlomos visai visuomenei.
Перевозка + грузчики
Перевозка мебели, бытовой техники, стройматериалов, вещей и т.д.
Вывоз старой мебели, строительного мусора.
Вывоз мусора из квартир, дач, гаражей и подвалов.
Перевозка грузов длиной до 6 м, грузоподъемность до 2,5 т.
+370-622-31044.
Projekto institucinė koordinatorė, VDU profesorė Ineta Dabašinskienė tikina, kad Europos universitetų glaudi partnerystė skatina peržengti nusistovėjusias normas ir reguliavimus studijų, mokslo ir kitose universitetų gyvavimo erdvėse.
„Tai – unikali universitetų bendruomenių galimybė drauge fantazuoti apie universiteto ateitį, sukurti išskirtinių programų mokslo ir meno lauke, keistis išmintimi ir patirtimi. Antreprenerystės ugdymas, tikėtina, laipsniškai skatins jaunus žmones galvoti ne vien, kaip susirasti darbą, bet kaip jį sukurti sau ir kitam, kaip įprasminti savo gyvenimą, labiau rūpinantis kitais nei savimi. Universitetas, pirmiausiai, turėtų būti apie vertybes, moralę ir etiką, net ir šiais laikais“, – teigia profesorė.
ELTA