Tikisi sutaupyti lėšų ir patuštinti kalėjimus
Lietuva ir Baltijos šalys 25 01 2011 646 peržiūros

Tikisi sutaupyti lėšų ir patuštinti kalėjimus

Nuteistuosius sekti elektroninėmis priemonėmis siūlanti Teisingumo ministerija taip viliasi sumažinti kalinių priežiūrai skiriamas lėšas ir pačių įkalintųjų.:::Pusę amžiaus įvairiose valstybėse veikia elektroninės sistemos, leidžiančios nusikaltėlius ne izoliuoti uždarose zonose – kalėjimuose, bet apriboti jų judėjimo laisvę tam tikroje gyvenamojoje aplinkoje, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Lietuva – antroji Europos Sąjungoje pagal įkalinimo įstaigose sulaikytų asmenų skaičių. Nepaisant to, žmonės nėra saugūs gatvėje, o išėję į laisvę kaliniai sunkiai grįžta į normalų gyvenimą. Manoma, kad įkalinti savo gyvenamoje aplinkoje, pasibaigus bausmės laikui, jie lengviau pritampa.
„Laisvės atėmimo įstaigose asmens išlaikymas kainuoja apie 60 litų per dieną: maistui, saugojimui, pastatams ir taip toliau. Pagal preliminarius skaičiavimus, elektroninis sekimas gali būti tris kartus pigiau“, – teigia teisingumo mnistras Remigijus Šimašius. Įdiegus elektroninę sekimo sistemą, tikimasi, kad iki penktadalio nusikaltėlių bausmę atliktų izoliuoti tam tikroje gyvenamoje aplinkoje, o ne kalėjime.
„Tikrai nematau galimybių patiems pirkti tokias sistemas, kurios ne tik greitai tobulėja, bet ir sensta, tai kaip pagrindinį variantą, gera praktika remiantis, siūlome ne pirkti, bet nuomoti su visu aptarnavimu. Tai reiškia, kad nereiktų išankstinių investicijų, tai būtų tik už tiek, kiek naudojama“, – kalbėjo R. Šimašius.
JAV nusikaltėlį ištisą parą stebi specialus centras ir jei asmuo yra neleistinoje vietoje, apie tai jis įspėjamas per ant kojos prikabintą aparatą ir jame esantį garsiakalbį. „Secure Alert Inc.“ atstovas dr. Edgaras Bernardi tvirtina, kad nusikaltėlį galima priversti mokėti už tokį aparatą. „Jei jis nenori būti kalėjime ir turėti bent jau ribotą laisvę, tegul moka – ar dalį aparato išlaikymo sąnaudų ar visą kainą. Svarbu, kad jis netaptų našta visuomenei“, – aiškina dr. E. Bernardi.
Taip pat siūloma ir kitokia nusikaltėlių stebėjimo sistema – galima naudotis balso identifikavimo sistema, kuri leistų pareigūnui ar esančiai kompiuterinei sistemai susisiekti su sekamuoju ir nustatyti kokioje vietoje jis yra.
Ar Lietuvoje veiks kokia nors elektroninė kalinių stebėjimo sistema priklausys nuo Seimo, mat jam yra pateiktas probacijos (lygtinio paleidimo) įstatymo projektas, kurio parlamentas tikimasi imsis pavasario sesijoje.
 
LTV „Šiandien“
Laida "Savaitės kontūrai" 2024 11 22 (video)
Laida "Savaitės kontūrai" 2024 11 22 (video)

Visagino miesto naujienų apžvalga

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта