Vilniuje ore aptikta radioaktyvaus jodo
Lietuva ir Baltijos šalys 24 03 2011 655 peržiūros

Vilniuje ore aptikta radioaktyvaus jodo

Radiacinės saugos centras praneša, kad Vilniuje ore užfiksuoti nedideli radioaktyviojo jodo kiekiai, tačiau ramina, kad tai sveikatai nepavojinga.:::„Nustatyti radioaktyvaus jodo kiekiai yra milijoną kartų mažesni nei buvo detektuojami Lietuvoje ir kitose Europos šalyse po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje“, – teigiama centro pranešime. Vilniaus miesto aerozolių stotyje išmatuoti jodo kiekiai atitinka kolegų iš Islandijos išmatuotus lygius.
Kaip skelbia Islandijos atsakingosios institucijos, itin maži radioaktyviųjų medžiagų kiekiai antradienį jau buvo užfiksuoti Reikjaviko oro taršos stebėsenos stotyje. „RSC patikina, kad tokie maži radionuklidų kiekiai jokio neigiamo poveikio ir rizikos Lietuvos gyventojų apšvitai bei sveikatai neturi“, – sakoma pranešime.

Lrt.lt
Kviečiame dalyvauti pažintinėje kelionėje po pramonės pasaulį!
Kviečiame dalyvauti pažintinėje kelionėje po pramonės pasaulį!

Tai puiki galimybė gyvai išbandyti įrangą ir sužinoti apie ateities profesijas

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта