Europarlamentarai aptarė Italijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus
Pasaulyje 03 07 2014 482 peržiūros

Europarlamentarai aptarė Italijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus

„Jei Europos Sąjunga galėtų žvilgtelėti į savo asmenukę [autoportretinę nuotrauką], ji pamatytų pavargusį ir pasidavusį likimui veidą“, – trečiadienį, liepos 2d, europarlamentarams teigė pirmininkavimą ES Tarybai iš Graikijos perėmusios Italijos premjeras Matteo Renzi. Jis ragino Europos lyderius veikti ryžtingai ir įtikinamai siekiant, kad Europa išlaikytų lyderio vaidmenį sprendžiant globalias problemas.:::

M. Renzi teigimu, ekonominė krizė paliko gilų randą, tačiau Europa turi įveikti kitą didelį iššūkį – iš naujo atrasti savo sielą, istoriją ir vertybes. Kalbėdamas apie Stabilumo ir augimo jis pažymėjo: „Dabar turime stabilumą [...] Ir raginame siekti, kad augimas taptų pagrindiniu europinės politikos elementu.“

Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso pasveikino M. Renzi inicijuotą reformų planą ir pažadėjo paramą pagrindiniams Italijos pirmininkavimo siekiams ekonomikos augimo, piliečių gerovės ir išorės politikos srityse.

Europos liaudies partijos lyderis Manfredas Weberis (Vokietija) ragino išmokti krizės pamokas: „Turime reguliuoti finansų rinkas ir suprasti, kad skolos nekuria ateities.“

Tuo tarpu Socialistų ir demokratų lyderis Gianni Pittella (Italija) ragino lanksčiau taikyti Stabilumo ir augimo paktą ir siekti solidarumo sprendžiant migracijos problemas. „Europa gimė iš solidarumo [...] Turime solidarumą paversti tikrove“, – kalbėjo jis.

Europos konservatorių ir reformistų lyderis Syed Kamall (Jungtinė karalystė) ragino siekti daugiau skaidrumo derantis dėl prekybos susitarimų su trečiosiomis šalimis ir mažinti ES „priklausomybę nuo režimų, kurie nepripažįsta mūsų vertybių – ar tai būtų Vidurio Rytai ar Rusija“.

Liberalų ir demokratų lyderis Guy Verhofstadt (Belgija) pabrėžė, kad Europos Sąjungą reikia išnaudoti kaip augimo variklį – kuriant bendras energijos, telekomunikacijų ir kapitalo rinkas.

Savo ruožtu Vieningųjų kairiųjų lyderė Barbara Spinelli (Italija) ragino iš esmės reformuoti Europos Sąjungą ir pasisakė prieš ES ir JAV laisvos prekybos susitarimą.

Продаётся помещение в третьем микрорайоне 77 квадратных метров по Taikos 78a (бывший цветочный магазин). Телефон +44 7576240357.

Подробнее

Vienas iš Žaliųjų frakcijos lyderių Philippe Lamberts (Belgija) gyrė Italijos premjero užsidegimą ir ryžtą bei išreikė viltį, kad šios savybės pavirs realiais darbais.

Frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ atstovas Ignazio Corrao (Italija) kritikavo ES ir JAV laisvos prekybos susitarimą: „Jei tarptautinės korporacijos gali paduoti valstybes į teismą, tuomet iš tikrųjų pasiekėme labiausiai iškreiptą globalizacijos variantą – rinkų kontroliuojamas vyriausybes.“

Neprisijungusiųjų EP narių vardu kalbėjęs Matteo Salvini (Italija) kritikavo M. Renzi už tai, kad jis pernelyg daug dėmesio skiria humanitarinėms problemom svetur užuot rūpinęsis skurstančiaisiais Europos Sąjungoje.

Trečiadienio rytą europarlamentarai taip pat aptarė pasibaigusio Graikijos pirmininkavimo rezultatus.

„Europa suveikė. Mūsų Sąjunga turi problemų, bet ji yra pajėgi šias problemas išspręsti“, – kalbėjo Graikijos premjeras Antonis Samaras.

europarl.europa.eu

Visaginas ruošiasi švęsti Kalėdas
Visaginas ruošiasi švęsti Kalėdas

Visagino kultūros centro informacija

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта