Japonijos gamintojų lūkesčiai – pesimistiniai
Japonijos centrinio banko atliktas tyrimas parodė, kad didžiųjų šalies gamintojų lūkesčiai lieka pesimistiniai nepaisant palankaus šalies valiutos kurso.:::Šie rezultatai įspėja, kad artimiausiu metu Japonijos ekonomika veikiausiai liks stagnuojanti, praneša LTV „Šiandien“.Didžiųjų gamintojų lūkesčiai pirmą šių metų ketvirtį liko tokie patys kaip ir praėjusiais metais, nors ekonomistai tikėjosi keturis kartus geresnio įvertinimo. Tokią optimistinę prognozę įkvėpė palankus jenos kursas ir ekonomikos augimas Jungtinėse Valstijose – vienoje iš pagrindinių Japonijos eksporto rinkų.
Nuo metų pradžios jena palyginus su doleriu nuvertėjo 8 procentais. Tai reiškia, kad Japonijos produkcija Amerikoje tapo pigesnė ir konkurencingesnė. Japonijos ekonomiką turėjo paskatinti ir šalies centrinio banko politika, kuria siekta pakelti infliaciją iki 1 procento ir išplėsti aktyvų supirkimo programą. Analitikų teigimu, prasti tyrimo rezultatai padidins spaudimą centriniam bankui dar ryžtingiau skatinti ūkį.
Banko atstovai jau šią savaitę žada aptarti papildomas priemones. „Tikiuosi, kad bankas ir toliau dės pastangas pasiekti savo paties nustatytus tikslus ir jeigu reikės imsis ryžtingų veiksmų. Esame pasiryžę dirbti petys į petį iki pabaigos“, – sakė Japonijos premjeras Yoshihiko Noda. Centrinis Japonijos bankas periodiškai atlieka gamintojų lūkesčių tyrimą, siekdamas kuo tiksliau pakoreguoti savo pinigų politiką.
Gamintojų lūkesčiai atspindi galimas gamybos augimo tendencijas ateityje. Stiprų smūgį Japonijos ekonomikai praėjusiais metais smogė gamtos stichijos. Šalį nusiaubė žemės drebėjimas ir tsunamis, o potvyniai kaimyniniame Tailande sugriovė didžiųjų Japonijos gamintojų gamyklas.
LTV „Šiandien“