Japonijos vyskupai paragino nutraukti visų branduolinių jėgainių eksploataciją
Pasaulyje 06 08 2012 723 peržiūros

Japonijos vyskupai paragino nutraukti visų branduolinių jėgainių eksploataciją

Japonijos vyskupai, metinio „Taikos dešimtadienio“ proga paragino su atnaujintu pasiryžimu siekti visų branduolinių jėgainių eksploatacijos nutraukimo, praneša Vatikano radijas.:::Mes už visuomenę, kuri gintų gyvybę ir puoselėtų taiką, pažymėjo kreipimesi katalikų ganytojai.

Kreipimesi be kita ko išsakytas ganytojų apgailestavimas, jog krašto vyriausybė nusprendė atnaujinti Oi atominės elektrinės darbą.

Osakos arkivyskupo ir Japonijos vyskupų konferencijos pirmininko Leo Jun Ikenaga, SJ, dokumente prisimenamas popiežiaus Jono Pauliaus II „Taikos kreipimasis“, kurį jis pats paskelbė Hirosimos Memorialiniame Taikos parke 1981 metų vasario mėnesį.

Popiežius kreipimąsi pradėjo priminimu, jog „Karas yra žmogaus darbas. Karas yra žmogaus gyvybės naikinimas. Karas yra mirtis“. Šiuo kreipimusi šviesaus atminimo Jonas Paulius II ragino visas tautas atsisakyti atominių ginklų, pasmerkti atominius karus ir įsipareigoti taikai.

Japonijos Bažnyčiai tai buvo nepamirštami žodžiai. Po Jono Pauliaus II „taikos manifesto“, Japonijos ganytojai nusprendė dešimt dienų nuo rugpjūčio 6-sios (Hirosimos atominio bombardavimo metinių) iki rugpjūčio 15 (Japonijos kapituliacijos), paskelbti kasmetiniu „Taikos dešimtadieniu“.

Ganytojai nurodė, jog dešimtadienis yra ypatingas metas, skirtas kad „kiekvienas prisimintų savo atsakomybę už pasaulio taiką, pasimokytų taikos ir darbuotųsi vardan taikos“.

Jonas Paulius II „Taikos kreipimesi“ pažymėjo, kad visi, kurie brangina gyvenimą žemėje, turėtų raginti savo šalių vyriausybes ir visus, kurie daro spendimus ekonominėje ir socialinėje sferose, kad jie veiktų atsižvelgdami į taikos reikalavimus, o ne vaikydamiesi savo siaurų interesų. Taika visuomet turi būti tikslas... tai kelias į taiką, vienintelis kelias į ateitį, kuriame lygybė, teisingumas ir solidarumas yra tikrovė, o ne tolima svajonė“.

Didysis Rytų Japonijos žemės drebėjimas ir jo pasekmėje kilęs cunamis 2011 metų kovo 11 d. sutrikdė Fukušimos atominės elektrinės darbą. Katalikų Bažnyčia Japonijoje tų metų lapkričio mėnesį paskelbė dokumentą, ragindama tuoj pat nutraukti visų šalyje branduolinių jėgainių eksploataciją.

Перевозка + грузчики
Перевозка мебели, бытовой техники, стройматериалов, вещей и т.д.
Вывоз старой мебели, строительного мусора.
Вывоз мусора из квартир, дач, гаражей и подвалов.
Перевозка грузов длиной до 6 м, грузоподъемность до 2,5 т.
+370-622-31044.

Подробнее

Tą kartą katalikų ganytojai pažymėjo, kad „svarbiausia yra visų žmonijos šeimos narių atsakomybė ginti gyvybę ir gamtą kaip Dievo kūriniją ir perduoti naujosioms kartoms saugesnę aplinką“.

Nuogąstaudamas dėl Fukušimos atominės jėgainės neaiškaus likimo, nes po avarijos nebuvo priimtas sprendimas nutraukti eksploataciją, Japonijos vyskupų konferencijos pirmininkas prisiminė įvairias su branduolinių jėgainių eksploatacija susijusias neišspręstas problemas, kaip panaudoto branduolinio kuro, kuris dar gali būti naudojamas branduoliniam ginklui, saugojimo našta būsimosioms kartoms.

Tokiomis aplinkybėmis labai apgailėtinas valdžios nutarimas atnaujinti Oi atominės elektrinės darbą, pridūrė episkopato vadovas.

Kelias į taiką, pažymėjo arkivyskupas Ikenaga, Japonijos vyskupų konferencijos pirmininkas, yra tas pats gyvybės branginimo ir gerbimo kelias.

Dėkime visas pastangas ir iš naujo prašykime, kad tuoj pat būtų nutraukiama visų branduolinių jėgainių eksploatacija ir skiriamos pastangos sukurti tokią visuomenę, kurioje žmonės gintų gyvybę ir siektų taikos.

bernardinai.lt

Laida "Savaitės kontūrai" 2024 11 22 (video)
Laida "Savaitės kontūrai" 2024 11 22 (video)

Visagino miesto naujienų apžvalga

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта