Kas laukia pasaulio ekonomikos 2050 m.?
„PriceWaterhouseCoopers“ analitikai pateikia prognozes, kas 2050 metais laukia pasaulio ekonomikos.:::Specialistai spėja, jog galingiausiųjų pasaulio ūkių dešimtuke greičiausiai nebeliks vietos Didžiajai Britanijai ir Italijai. Europoje stipriausios šalies pozicijas iš Vokietijos perims Rusija, Apie tai informuoja „The Telegraph“.
Skelbiama, kad Britaniją jau 2050 metais aplenks tokios šalys kaip Meksika ir Indonezija. Būtent šių šalių BVP Jungtinę Karalystę ir kėsinasi išstumti iš galingiausių pasaulio ekonomikų dešimtuko į vienuoliktą vietą, skelbiama trečiadienį audito giganto paskelbtoje ataskaitoje.
„PriceWaterhouseCoopers“ analitikai artimiausius keturis dešimtmečius prognozuoja spartų vadinamųjų E7 grupės šalių (kitaip tariant, valstybių, kurių ekonomika sparčiai auga) ūkių augimą.
Susiklosčius tokioms aplinkybėms, JAV, Japonija, Vokietija, Prancūzija ir Italija bus stumiamos į dešimtuko apačią, tačiau savo pozicijas praras greičiausiai tik Jungtinė Karalystė ir Italija. Nepaisant to, Jungtinė Karalystė ketina 2050 metais demonstruoti bene geriausius BVP vienam šalies gyventojui rodmenis s. Šioje srityje ją lenks tik JAV, Kanada ir Prancūzija
E7 pralenks G7
StiprusE7 šalių, kur lyderių pozicijas užima Indija ir Kinija, tačiau nuo jų nedaug atsilieka ir Brazilija, Rusija, Indonezija, Meksika ir Turkija, ūkių augimas gali lemti, jog jau 2017 metais jų bendras BVP gali viršyti bendrą Didžiojo septyneto (G7) šalių BVP.
„PriceWaterhouseCoopers“ analitikai taip pat prognozuoja, jog Kinija 2017 metais stipriausių pasaulio ekonomikų pirmojoje vietoje pakeis JAV – greičiau, nei kad spėjo Kinijos mokslų akademija, tvirtinanti, jog taip nutiks anksčiausiai 2019 metais.
Kalbant apie Europą, Rusija 2050 metais pralenks Vokietiją ir taps svarbiausia ekonomika visame žemyne. „PriceWaterhouseCoopers“ analitikų prognozės sutampa su Pasaulio banko pasaulio ekonomikos perspektyvų analize, taip pat paskelbta trečiadienį.
Продаётся помещение в третьем микрорайоне 77 квадратных метров по Taikos 78a (бывший цветочный магазин). Телефон +44 7576240357.
ПодробнееDokumente teigiama, jog sparčiai besivystančios valstybės daugiausia dėmesio skirs savo ekonomikų stiprinimui, o ne kliausis stiprių ekonomikų pagalba.
„Negalime laukti, kol gausime naudos iš turtingų valstybių. Turime ir toliau remti besivystančias ekonomikas, investuoti į jų infrastruktūrą, sveikatos apsaugą, švietimą“, - tvirtina Pasaulio banko prezidentas Jimas Yong Kimas
Didžiausios grėsmės - euro zona ir JAV
Pasaulio banko teigimu, nedideles pajamas gaunančios valstybės 2012 metais sudarė daugiau nei pusę pasaulio BVP augimo, o besivystančių šalių BVP išaugo 5,1 proc.
Prognozuojama, jog jis 2014 ir 2015 metais stabiliai augs po 5,8 proc. Išsivysčiusių valstybių BVP paaugo tik 1,3 proc. – augimą sulėtino ekonomikos problemos euro zonoje.
Pasaulio bankas nesitiki, kad augimas sugrįš anksčiau nei 2014 metais. Pasaulio banko ataskaitoje euro zonos valstybių skolų krizė ir fiskalinės problemos JAV įvardijamos kaip svarbiausios grėsmės pasaulio ekonomikai, kuriai taip pat neigiamos įtakos gali turėti galimas investicijų sulėtėjimas Kinijoje.
delfi.lt