Protestai prieš Volstritą virsta pasauline revoliucija
Pasaulyje 16 10 2011 516 peržiūros

Protestai prieš Volstritą virsta pasauline revoliucija

Protestai prieš Volstritą peržengia JAV ribas – plinta kone po visą pasaulį: Europą, Australiją ir Aziją.:::82 šalių žmonės sukilo prieš skurdinančią finansų sistemą. San Diege policija panaudojo dujų balionėlius išvaikyti protesto akciją prieš Volstrito finansininkus, vykusią centrinėje aikštėje. Policininkai taip bandė nutraukti grandinę žmonių, susikibusių už rankų ir ginančių savo palapinių stovyklą.
Ankstų rytą policija ėsi griauti palapines. Policininkai paaiškino, kad protestuotojai gali likti aikštėje, bet be palapinių. Vieną dalyvį jie areštavo, kai jis atsisėdo šalia savo palapinės ir atsisakė nuo jos trauktis. Vėliau kiti akcijos dalyviai pastatė dar vieną palapinę ir apsupo ją gyvą grandine. Penktadienį apie vidudienį policija ėmė naudoti jėgą ir ašarines dujas prieš demonstrantus. Policijos teigimu, nė vienas demonstrantas nebuvo areštuotas. Kai demonstracija buvo išvaikyta, aktyvistai persikraustė į miesto parką. Kaip skelbia CNN, protestai plinta po visą šalį.
 
Dešimtys protestuotojų buvo areštuoti Denveryje, Sietle, Niujorke. Analogiškos demonstracijos planuojamos Vašingtone, Orlande, Atlantoje ir Detroite. Protestai, palaikantys akciją „Užimk Volstritą“, taip pat nuvilnijo ir Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje, Filipinuose, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje ir kitose Europos valstybėse. Naujosios Zelandijos sostinėje Velingtone į demonstraciją susirinko apie 200 žmonių. Sidnėjuje daugiau kaip 200 žmonių surengė protesto akciją priešais Australijos atsargų banką.
„Manau, žmonės nori tikros demokratijos“, – sakė organizacijos „Užimti Melburną“ atstovas Nickas Carsonas. Dešimtys demonstrantų surengė mitingą prie JAV ambasados Filipinų sotinėje Maniloje. Minia mitingo dalyvių į gatves išėjo su transparantais „Filipinai ne pardavimui“ ir „Šalin JAV imperializmą“. Į Tokijo gatves taip pat išėjo apie 200 demonstrantų. Tokiją okupuojantys žmonės bankus, politikus kaltina sugriovus pasaulio ekonomiką ir milijonus žmonių pavertus skurdžiais. Kiekviena šalis turi savų skaudulių – japonai pasipiktinę šalies elektros energijos kompanijomis ir Japonijos vyriausybe, nesugebėjusia išvengti ar bent jau susidoroti su Fukušimos atominės elektrinės krize.
Eurozonai didžiausią galvos skausmą keliančioje Graikijoje – protestai ir streikai – jau kasdienybė. Čia žmonės pasipiktinę griežtomis taupymo priemonėmis, atlyginimų karpymais, naujais ir didesniais mokesčiais. Tačiau dar griežtesnių reformų reikalauja tarptautiniai kreditoriai, gelbėjantys Graikiją nuo bankroto. Italijoje, dėl kurios milžiniškos skola taip pat nerimaujama, – didžiausi protestai.
 
Du šimtai tūstančių gyventojų iš visos Italijos Romoje šaukė: vienintelis sprendimas – revoliucija! Taikų protestą lydėjo smurtas: žmonės padeginėjo automobilius, daužė parduotuvių, bankų langus, padegtas gynybos ministerijos priestatas. Demonstrantai politikus kaltina sukėlus tarptautinę krizę, iš kuriose esą jie patys ir pelnosi. Protestai vyko ir Šiaurės šalyse. Nesutikdami su pasaulio ekonomikos politika, žmonės rinkosi į centrinę Stokholmo aikštę, apie du tūkstančius žmonių susirinko Konpenhagos centre Danijoje – šalyje, kurioje, daugelio apklausų duomenimis, žmonės gyvena geriausiai. Londone rugpjūtį kilus milžiniškoms riaušėms policija buvo kaltinama užklupta nepasiruošusi, tad dabar Didžiosios Britanijos sostinės centre sustiprintos policijos pajėgos.
Pareigūnams teko užkirsti kelią kaukėtiems demonstrantams, žygiuojantiems Londono finansų biržos link. Vokietijoje demonstrantai ragino stabdyti bankų diktatūrą. Frankfurte žmonės rinkosi prie Europos centrinio banko, reikalaudami jam neparduoti demokratijos. Lenkai protestuoti prieš politikų nejautrumą rinkosi prie Varšuvos universiteto. Prie protestuojančio pasaulio šiandien prisijungė ir Lietuva.
Prieš sistemos krizę ir tautos skurdinimą, žygiavo demonstrantai ir Vilniuje – jie surengė mitingą prie vyriausybės, reikalaudami tikros demokratijos, socialinių, politinių ir pilietinių teisių žmonėms, neatsižveLgiant, turi jie darbo ar ne.
 
LTV naujienų tarnyba, lrt.lt
Laida "Savaitės kontūrai" 2024 11 22 (video)
Laida "Savaitės kontūrai" 2024 11 22 (video)

Visagino miesto naujienų apžvalga

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта