
Vienas ES švietimo sektoriaus rūpesčių – senėjantys mokytojai
Europos Komisija nekantriai laukė šiandien skelbiamos metinės ataskaitos „Education at a Glance 2012“, kurioje pateikiami 34 šalių, įskaitant 21 ES valstybę narę, švietimo srities duomenys.:::Šioje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) parengtoje ataskaitoje nurodytos kelios sritys, kuriose Europos švietimas artimiausioje ateityje veikiausiai patirs sunkumų. Viena iš tikėtinų problemų – senėjantys mokytojai.
Penkiose ES šalyse (Austrijoje, Čekijoje, Estijoje, Nyderlanduose ir Švedijoje) daugiau kaip 40 proc. vidurinių mokyklų mokytojų – penkiasdešimtmečiai ir vyresni, o Vokietijoje ir Italijoje tokio amžiaus mokytojų daugiau nei 50 proc.
Dar viena problema – lyčių nelygybė. Iš ataskaitos matyti, kad į aukštąsias mokyklas ES stoja beveik trečdaliu daugiau moterų nei vyrų.
„Nacionaliniams ir Europos politikams ši ataskaita yra neįkainojama priemonė. Valstybės narės pripažįsta, kad investicijos į švietimą yra būtina Europos ateities ir ilgalaikės gerovės sąlyga. Iš ataskaitos duomenų matyti, kad išlaidos švietimui yra gerokai mažesnės nei jo grąža.
Tačiau neturėtume sėdėti sudėję rankas: ataskaita rodo, jog būtina imtis švietimo modernizavimo reformų, kad švietimo sistema būtų patrauklesnė tiek mokiniams, tiek mokytojams“, – kalbėjo už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou.
Куплю автомобиль любой марки, в любом состоянии, может быть битый, с дефектами, без т/о. Рассмотрю различные варианты. +370-644-43353.
ПодробнееAtaskaita „Education at a Glance“, kurią kasmet rengia Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), grindžiama Eurostato ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) surinktais duomenimis.
Bernardinai.lt