Izraelis, Danija ir Austrija susitarė bendradarbiauti, kuriant ir gaminant ateities koronaviruso vakcinas
Pasaulyje 05 03 2021 216 peržiūros

Izraelis, Danija ir Austrija susitarė bendradarbiauti, kuriant ir gaminant ateities koronaviruso vakcinas

Izraelio, Austrijos ir Danijos lyderiai ketvirtadienį Jeruzalėje paskelbė apie ateities vakcinų nuo koronaviruso kūrimo ir gamybos aljansą, šis susitarimas Europoje jau susilaukė nemažai kritikos.

Trys valstybės steigs „tyrimų ir kūrimo fondą“ ir „sutelks jėgas vykdyti bendrą ateities vakcinų gamybos kampaniją“, spaudos konferencijoje teigė Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Danijos premjerė Mette Frederiksen ir Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas.

„Nežinome, kiek ilgai veiks dabartinės vakcinos nuo koronaviruso“, – tikino B. Netanyahu.

„Pusę metų, metus ar dvejus metus? Ilgiau ar trumpiau? To nežinome. Dėl šios priežasties privalome apsaugoti savo šalių gyventojus nuo pandemijos atsinaujinimo ir koronaviruso mutacijų“, – teigė Izraelio premjeras.

Tačiau jis neatskleidė siekiamo gamybos pajėgumo tikslų ir tam steigiamo fondo dydžio.

M. Frederiksen savo ruožtu teigė, kad visos trys šalys „vykdo pažangius tyrimus, galinčius pakloti pamatą ateinančios kartos (vakcinų nuo koronaviruso) platformai“. Danijos premjerė taip pat teigė, kad šalys nori svarstyti ir „bendradarbiavimo rengiant klinikinius tyrimus galimybę“.

ES šalys Danija ir Austrija dėl partnerystės su Izraeliu sulaukė kritikos iš bendrijos narės Prancūzijos, kuri teigė, kad ES bendradarbiavimas išlieka geriausias būdas išlaikyti solidarumą bendrijos viduje.


AFP-ELTA

UAB „Eldermonta“ vykdys apšvietimo modernizavimo darbus pėsčiųjų perėjose
UAB „Eldermonta“ vykdys apšvietimo modernizavimo darbus pėsčiųjų perėjose

Informuojame gyventojus, jog šiuo metu UAB „Eldermonta“, laimėjusi viešąjį pirkimą įgyvendinti priemonę iš programos „Darnaus judumo priemonių diegimas“, vykdo apšvietimo modernizavimo prie pėsčiųjų perėjų darbus žemėlapyje pažymėtuose vietose

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта